REKLAMA

ATM ma umowę partnerską z CloudSigma - globalnym dostawcą chmury obliczeniowej

2016-06-27 17:06
publikacja
2016-06-27 17:06

ATM podpisał umowę partnerską z CloudSigma - dostawcą chmury obliczeniowej, działającym na czterech kontynentach. CloudSigma, który rozpoczyna działalność w Polsce, postanowił powierzyć swoje serwery giełdowej spółce - poinformował ATM w komunikacie prasowym.

CloudSigma to szwajcarska firma założona w 2009 r., obecna w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii, świadcząca usługi m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej czy Deutsche Boerse. W Polsce, w związku z rosnącym zainteresowaniem cloud computingiem, Big Data i usługami IaaS, firma w 2016 r. uruchomi sprzedaż rozwiązań chmurowych zarówno dla dużych, jak i małych firm.

Usługi świadczone przez CloudSigmę są konkurencją dla największych polskich dostawców chmury oraz zachodnich firm, które do tej pory zjednywały sobie polskich klientów bardzo niskimi cenami zakupu i miesięcznego utrzymania.

Ulokowanie części infrastruktury IT w Polsce ma pozwolić CloudSigmie spełnić restrykcyjne regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych. Firma funkcjonować będzie w Polsce w ramach spółki zależnej, podlegającej wyłącznie lokalnym regulacjom.(PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki