REKLAMA

ATC Cargo planuje przenieść się na rynek główny GPW do końca 2011 r.

2011-08-11 15:10
publikacja
2011-08-11 15:10

Spółka transportowa ATC Cargo planuje przenieść się na rynek główny GPW do końca 2011 r. Przed przejściem z NewConnect spółka zamierza przeprowadzić jeszcze jedną emisję akcji na rynku alternatywnym.

"Podtrzymujemy plany przejścia na rynek główny. Chcielibyśmy by doszło do tego jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej przejście odbędzie się bez emisji" - powiedział PAP prezes spółki Artur Jadeszko.

Przed wejściem na rynek główny ATC Cargo zamierza przeprowadzić emisję na NewConnect.

"Obecnie rozpoczęliśmy nowy projekt i jeszcze przed przeniesieniem na główny parkiet chcemy przeprowadzić emisję na NewConnect. Zarząd jest upoważniony do wyemitowania 1,5 mln akcji. To jest górny pułap, o ostatecznej wysokości emisji zdecyduje aktualne zapotrzebowanie Spółki na kapitał. Także w tym roku na pewno będzie jedna emisja i przejście na rynek główny" - powiedział prezes.

Środki z emisji mają służyć rozwojowi nowych projektów realizowanych w spółce związanych z transportem intermodalnym.

"Biorąc pod uwagę sytuację na rynku transportu drogowego, korzystanie z transportu intermodalnego to w tej chwili konieczność. Kraje o dłuższej historii gospodarki rynkowej realizują model transportu intermodalnego. Ten kierunek rozwoju transportu w Polsce jest zgodny z polityką Unii Europejskiej, a Polska jako kraj ma zobowiązania dotyczące redukcji obciążenia dróg oraz środowiska, wynikającego z przewozu towarów drogą lądową. Wprowadzenie e-myta też przemawia za naszą inwestycją" - komentuje Jadeszko.

"Obecnie udział transportu intermodalnego to ok. 2 proc. całego rynku transportowego w Polsce. W Niemczech jest to ok. 60 proc. Dużą część naszych transportów chcielibyśmy w najbliższym czasie przerzucić na kolej - szczególnie, że globalne korporacje w politykę swoich firm mają wpisane korzystanie z transportu intermodalnego" - dodaje.

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki