REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

70 krajów żąda powołania Agencji Energii Odnawialnej na wzór Agencji Energii Atomowej

2004-06-02 20:36
publikacja
2004-06-02 20:36
Dodaj Bankier.pl w Google
Na konferencji energetycznej w Bonn parlamentarzyści z 70 krajów zażądali powołania Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej na wzór Agencji Energii Atomowej. W spotkaniu w dawnym gmachu Bundestagu uczestniczy 2900 delegatów i obserwatorów z całego swiata, w tym reprezentanci organizacji ekologicznych.

Prezes organizacji ekologicznej NABU Olaf Tschimpke podkreślił, że bez rozwoju energii odnawialnych, przyjaznych naturalnemu środowisku, nie da się uniknąć światowej katastrofy ekologicznej.

Niemiecka minister rolnictwa Renate Kuenast zachęcała by jak najszerzej wykorzystywać do produkcji energii tak zwaną biomasę. Są to odpady organiczne, drewniane wióry, zeschłe liście oraz rośliny przemysłowe jak buraki cukrowe lub rzepak. Za pomocą odpowiedniej technologii biomasę można przetworzyć w energię cieplną, zwłaszcza w syntetyczne paliwa, będące alternatywą lub dodatkiem do tradycyjnych paliw. W Niemczech uprawy roślin przemysłowych zajmują 850 tysięcy hektarów, co stanowi 8,5 procent ziemi ornej w tym kraju.

Bońska konferencja energetyczna potrwa do piątku.

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki