350 tysięcy Brytyjczyków nie stać na jedzenie

350 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii skorzystało w ciągu minionych 6 miesięcy z pomocy banków żywności, rozdzielających artykuły spożywcze ofiarowane przez indywidualnych darczyńców i sieci supermarketów. Skala niedożywienia w jednym z najbogatszych państw zachodniej Europy może szokować.

Rzecznik organizacji Trussell Trust, która prowadzi 400 banków żywności twierdzi jednak, że jego dane są miarodajne. "Każdy, kto wchodzi do naszych banków żywności został skierowany przez specjalistów - z opieki socjalnej, służby zdrowia, albo edukacji, często przez agendy rządowe. Tak że jesteśmy pewni, że ogromna większość przychodzących do nas jest naprawdę w potrzebie"

Dobra wiadomość dla złodziei - kradzież zaczyna się od 400 zł» Dobra wiadomość dla złodziei - kradzież zaczyna się od 400 zł
Mark Ward powiedział BBC, że wśród przyczyn jest czasem brak orientacji w systemie świadczeń, czasem obniżenie, lub opóźnienie ich wypłat, ale nie chodzi nie tylko o bezrobotnych. "Jedną z przyczyn są też niskie płace tych, którzy mają zatrudnienie. Ta płaca decyduje o tym, czy da się z niej przeżyć, czy nie."

Rzecznik Trussel Trust dodał, że wśród klientów banków żywności są rodzice, którzy sami nie jedli nieraz od kilku dni, aby zapewnić posiłki dzieciom, a także dzieci w wieku szkolnym. "Bardzo nas to martwi, że dzieci chodzą do szkoły głodne, co się odciska nie tylko na ich zdrowiu, ale i edukacji" - powiedział Mark Ward.

Brytyjski wicepremier Nick Clegg ogłosił niedawno, że w związku z kryzysową sytuacja finansową wielu rodzin, wszystkie brytyjskie dzieci w zerówkach i pierwszych dwóch klasach szkoły podstawowej będą od przyszłego września otrzymywać za darmo obiady szkolne.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pucybutek1

no proszę to juz unia brytyjczyków z torbami po żywność posyła u nas juz dawno to jest,kraje rządziły się po swojemu i jakoś szło

! Odpowiedz
0 0 ~Marecek

Ciekawe jak to wygląda w Polsce... To jest charakterystyczne dla "cywilizacji zachodniej", że w jednym mieście żyją osoby mogące sobie pozwolić na zakup tego miasta w całości jak i tacy, którzy muszą żebrać o kromkę chleba!

! Odpowiedz
0 0 ~pound

nie jest to taka bzdura. w angli sa cale miliony leniuchow, totalnych tepoli i brudasow (kto tam mieszkal to widzial), co nic nie robia tylko czekaja na pomoc

! Odpowiedz
0 0 ~Wladek

szkoda gadać jaka bzdura

!
Polecane
Najnowsze
Popularne