REKLAMA

32 mln zł kary dla PKP za skandaliczne warunki podróży

2014-05-27 04:50
publikacja
2014-05-27 04:50

Urząd Transportu Kolejowego potwierdził skargi pasażerów, którzy z Warszawy nad morze jechali w brudnych, zatłoczonych wagonach bez klimatyzacji. PKP InterCity grozi gigantyczna kara finansowa, twierdzi Gazeta Wyborcza.

Pasażerowie podróżujący w ub. roku pociągiem Jantar, kursującym z Warszawy na Hel, przesłali do UTK blisko 300 skarg na warunki w wagonach. Urząd przeprowadził dwie kontrole standardu przejazdu. Okazało się, że kiedy na zewnątrz temperatura sięgała nawet 30 st.C podróżni jechali nad morze wagonami z zamkniętymi oknami i bez klimatyzacji. Nieczystości toalet wylewały się na korytarze wagonów.

Zdaniem UTK warunkami w pociągu Jantar PKP InterCity naruszyło zbiorowy interes pasażerów. Urząd może nałożyć na przewoźnika nawet 32 mln zł kary. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Obserwator
Przecież PKP jest państwową firmą. Czyli z budżetu państwa zostanie wyjęte 32 miliony po to tylko żeby zaraz zostały one wpłacone spowrotem do budżetu.
~krakus
ktoś wytłumaczy mi dlaczego nie mogę kupić biletów na pociąg wcześniej jak 30 dni od daty wyjazdu !? to jest skandal i PRL!!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki