26 sierpnia 2016 r. - to powinieneś wiedzieć dziś rano

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

Dywidendy. Sześć z dziesięciu nowych spółek, które prawdopodobnie uzupełnią dywidendowy indeks GPW, żyje głównie z tzw. Kowalskiego. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Graal. Największy akcjonariusz Graala - Bogusław Kowalski wraz z podmiotami zależnymi - zawarli umowę inwestycyjną z GRWC, podmiotem zależnym Abris CEE Mid-Market Fund. Więcej…

Cyfrowy Polsat. Dzięki EURO 2016 Telewizja Polsat zanotowała największy zysk w historii. Gorzej radziły sobie inne części grupy Zygmunta Solorza-Żaka. Więcej w „Pulsie Biznesu”

CCC. Spółka będzie otwierać w Rosji 20 sklepów rocznie. Pomyśli też o ekspansji poza Starym Kontynentem. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Wirtualna Polska. Giełdowy lider internetu nad Wisłą stawia na ścisłą symbiozę telewizji i internetu. Kusząc widzów, czterokrotnie zwiększy wydatki na wideo. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Unibep. Spółka przedstawiła wyniki za II kwartał. Więcej…

Bogdanka. Spółka przedstawiła raport za drugi kwartał. Wcześniej podawała już szacunkowe rezultaty. Więcej…

PGNiG. Spółka nie miała dobrych okazji do przejęć, dlatego zdecydowała się na buy back, mówi Piotr Woźniak, prezes grupy. Więcej…

OEX. Polkomtel wypowiedział umowę z PTI, spółce z grupy OEX, ze skutkiem na 31 grudnia 2016 r. Podmioty negocjują nowe porozumienie. Więcej…

Śnieżka. Spółka zbuduje centrum logistyczne, by rozwijać sprzedaż. Myśli o zwrocie na Zachód i markach własnych sieci marketów. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Atal. Jeden z największych rodzimych deweloperów poszerza horyzonty. W Gdańsku już buduje, w Poznaniu planuje. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Enea. Spółka przedstawiła raport za pierwsze półrocze. Wcześniej podawała już szacunkowe wyniki. Więcej…

Wczoraj na rynkach

Polska - Maluchy najwyżej od lutego 2014 r.

USA – Wall Street czeka na Yellen

Kalendarium

INTROL, POZBUD, RUBICON, SKARBIEC, STALPROFIL, VANTAGE, BOGDANKA, ENEA, SARE, 4fun Media, Aplitt, Arcus, Atrem, Briju, Drop, Global Cosmed, Izolacja, Izostat, Ideon, Kogeneracja, Makarony, Mex Polska, Immobile, Paged, PCC Exol, Pekaes, Plast Box

PRAGMAINK WZA

RELPOL Wypłata dywidendy 0,50 zł na akcję.

Świat

Sympozjum w Jackson Hole

01:30 Japonia: Inflacja rdr Okres: lipiec. Poprzednia wartość: -0,4%. Prognoza: -0,4%

10:00 Strefa Euro: Podaż pieniądza M3 Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 5% rdr. Prognoza: 4,9% rdr.

14:30 Stany Zjednoczone: PKB Okres: II kwartał. Poprzednia wartość: 0,8%. Prognoza: 1,2%.

16:00 Stany Zjednoczone: Michigan Sentiment Okres: sierpień. Poprzednia wartość: 90 pkt. Prognoza: 90,4 pkt.

W Polsce i na świecie

Dziś w Warszawie odbędzie się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Tematem spotkania będzie przyszłość Unii Europejskiej po Brexicie. Rozmowy wpiszą się w przygotowania do nieformalnego spotkania przywódców państw UE 16 września w Bratysławie; już bez udziału Wielkiej Brytanii.

Dziś prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na briefingu odniesie się do kwestii reprywatyzacji.

Prezydent Andrzej Duda kończy wizytę na Chorwacji, gdzie uczestniczy w forum państw Trójmorza: Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego - „Wzmacnianie Europy: budowanie połączeń między Północą i Południem”. Przedstawiciele 12 państw i firm Europy Środkowo-Wschodniej rozmawiają m.in. o współpracy w dziedzinach energetyki i transportu.

Historia

171 lat temu w Paryżu zmarł Philippe de Girard, inżynier, wynalazca i konstruktor maszyny do mechanicznego przędzenia lnu; założyciel fabryki wyrobów lnianych w Rudzie Guzowskiej - nazwanej od jego nazwiska Żyrardowem.

119 lat temu w Warszawie urodził się Bohdan Pniewski, architekt; profesor Politechniki Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; projektował m.in. hotel Patria w Krynicy, gmachy Sądów Grodzkich w Warszawie, Ministerstwa Komunikacji i Narodowego Banku Polskiego; autor rozbudowy zespołu budynków Sejmu oraz gmachu Teatru Wielkiego.

77 lat temu eksperymentalna stacja telewizyjna w Warszawie wyemitowała pierwszy film.


Informacje zebrał: Kamil Zatoński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~analfabeta

NA Chorwacji? Serio?

! Odpowiedz
2 3 ~mario

Energa na historycznych minimach po 8 zł okazja do zakupu

! Odpowiedz
0 4 ~Manek

Nie to zła okazja oni są umoczeni w enerię odnawialną a ta w PiS polszy nie ma szans powodzenia

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil