144 Mieszkania Plus w Oławie do 2022 roku

Do czerwca 2022 r. w Oławie (Dolnośląskie) powstaną 144 mieszkania w ramach programu "Mieszkanie Plus". Trwa projektowanie nowego osiedla, które powstanie przy ulicy Paderewskiego.

(Pexels)

Projekt osiedla przygotowuje pracownia MH architekci – poinformowała PAP rzeczniczka PFR Nieruchomości Ewa Syta. Warszawskie biuro odpowiada m.in. za opracowanie projektów budowlanego i wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji – dodała.

Osiedle, składające się z trzech czterokondygnacyjnych budynków, powstanie przy ul. Paderewskiego do czerwca 2022 r. Będą to łącznie 144 mieszkania.

„W pierwszym kwartale przyszłego roku wystąpimy z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę i wyłonimy generalnego wykonawcę, by latem 2020 roku wejść na plac budowy” - powiedział prezes zarządu PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Osiedle w Oławie to nie jedyna projektowana inwestycja w ramach programu "Mieszkanie Plus" na Dolnym Śląsku. W październiku ruszył konkurs na projekt 1100 mieszkań przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku w ramach programu "Mieszkanie Plus" realizowanych jest ponad 30 projektów na około 10 tysięcy mieszkań; m.in. w Wałbrzychu i w Jedlinie-Zdrój.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ je/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 filip90

Super, fajnie, że program działa, widać, że powstaje coraz więcej mieszkań w różnych miejscowościach, też tych mniejszych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne