Zwrócą pieniądze za smartfon Huawei, jeśli straci dostęp do Google'a i Facebooka

2019-06-26 11:00, akt.2019-06-26 11:59
publikacja
2019-06-26 11:00
aktualizacja
2019-06-26 11:59

Sprzedawcy w kolejnych krajach obiecują klientom rozważającym zakup smartfonów Huawei, że zwrócą im pieniądze, jeśli sprzęt zostanie odcięty od aplikacji Google'a czy Facebooka. W Polsce, gdzie wkrótce zadebiutują Honor 20 i Huawei Mate 20 X 5G, taką ofertę przygotował sklep internetowy Morele.net.

Honor 20 zadebiutował w piątek w Londynie / fot. Peter Nicholls / Forum

W wyniku amerykańskich sankcji już w sierpniu użytkownicy nowego sprzętu Huawei mogą zostać odcięci od takich aplikacji jak Google Play, Chrome, Google Maps, Gmail, Youtube, Facebook czy Instagram. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona - prezydent Trump może jeszcze wykreślić chińskiego giganta z "czarnej listy" po weekendowym spotkaniu z przewodniczącym Xi podczas szczytu G20 w Osace, a właściciele aplikacji z USA, m.in. Google czy Facebook, postarać się o zwolnienie ich produktów z zakazu. 

Tym niemniej zagrożenie jest realne, co przyznaje sam Huawei. Spółka spodziewa się, że sprzedaż jej smartfonów poza Chinami zmniejszy się w tym roku o 40-60 milionów urządzeń (ok. 50 proc.), a przychody w tym i kolejnym roku będą o 30 mld dol. niższe od wcześniejszych prognoz.

Aby rozwiać obawy potencjalnych klientów, dystrybutorzy sprzętu elektronicznego w kilku azjatyckich krajach, m.in. na Filipinach i Sri Lance oraz w Singapurze, Malezji czy Nepalu, obiecują zwrot pieniędzy za smartfony Huawei, jeśli przestaną na nich działać aplikacje Google czy Facebooka - donosi Huawei Central.

Na podobne rozwiązanie w Polsce na razie zdecydował się sklep internetowy Morele.net. "Firma MORELE.NET Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by zapewnić konsumentom jak najlepsze doświadczenia z użytkowania smartfonów Huawei zakupionych w jej sklepach. Firma MORELE.NET Sp. z o.o. zwróci konsumentowi kwotę wydaną przez niego na zakup smartfona Huawei, pod warunkiem, że przyczyną zwrotu będzie zaprzestanie działania aplikacji Google lub brak aktualizacji zabezpieczeń Google na smartfonie Huawei" - podaje sklep na stronach oferujących produkty Huawei.

Wkrótce na polskim rynku zadebiutują dwa chińskie smartfony. Zaprezentowany w piątek w Londynie Honor 20 (marka należy do Huawei) trafi do sprzedaży nad Wisłą w piątek. Natomiast 4 lipca w Warszawie odbędzie się premiera Huawei Mate 20 X 5G - pierwszego w kraju smartfona obsługującego najnowszy i najszybszy standard przesyłu danych, który wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju i nie funkcjonuje w Polsce.

Telefon u operatora i w sklepie - ile można zaoszczędzić?

Telefon u operatora i w sklepie - ile można zaoszczędzić?

Telefon w ofercie z abonamentem czy kupiony na własną rękę? Sprawdziliśmy i policzyliśmy, gdzie bardziej opłaca się kupić smartfona. Zaoszczędzić można całkiem sporo - nawet 2000 zł.

Maciej Kalwasiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
ajwaj
No to sprzedaz ruszy jeszcze szybciej i akcje skocza :)

Kal-boje zrobili darmowa reklame na calym swiecie, a smartfony sa OK i przede wszystkim lepsze i tansze od Ajwaj-fonów 4-6x.
po_co
Jak zwykle głupoty pleciesz, to że komuś coś wystarcza nie znaczy, że jest lepsze.
Miałeś kiedykolwiek w ręce sprzęt apple ? Mniemam, że nie bo Twoja opinia była by z goła inna.
Ja serwisowałem te urządzenia przez długi czas i obecnie na rynku (po 9 latach od premiery) nie ma ani jednego tabletu który miałby
Jak zwykle głupoty pleciesz, to że komuś coś wystarcza nie znaczy, że jest lepsze.
Miałeś kiedykolwiek w ręce sprzęt apple ? Mniemam, że nie bo Twoja opinia była by z goła inna.
Ja serwisowałem te urządzenia przez długi czas i obecnie na rynku (po 9 latach od premiery) nie ma ani jednego tabletu który miałby tak dobre głośniki jakie były zamontowane w iPad pierwszej generacji.
To samo dotyczy systemów które integrują w sobie cały ekosystem apple. Jeżeli masz komputer, telefon, a do tego takie wynalazki jak time machine to ergonomia Twojej pracy jest nieporównywalna.
Owszem to kosztuje ale za komfort płaci się słono, a jeżeli oczekujesz tych rozwiązań od konkurencji to najczęściej czeka się kilka dni, a może i tygodni, konfigurowania tanich lub darmowych narzędzi. Jeżeli masz na to czas to rozumiem, w końcu zostanie Ci 2-3 tys. złotych w kieszeni.

Dla porównania najtańszy komputer apple (nowy) który umożliwia pracę z programami graficznymi kosztuje ok 4 tys. zł za 13 calowy monitor. Nie znajdziesz porównywalnego laptopa na rynku, a komputer stacjonarny z monitorami Eizo będzie Cię kosztował 8-10 tys. zł. Tyle, że peceta nie weźmiesz do lasu albo na sesję plenerową, a laptopa tak.

To trochę tak jakbyś porównywał samochód osobowy do ciągnika i narzekał, że ten drugi jest za drogi. Drogi bo służy do innych celów, a że Ty traktujesz go jak coś czym możesz się popisać. No cóż to tylko dobrze świadczy o Tobie :)
ajwaj odpowiada po_co
"Tyle, że peceta nie weźmiesz do lasu albo na sesję plenerową, a laptopa tak."

99 % uzytkowników nie bierze do lasu ani peceta ani laptopa do grafiki, uzywa smartona jako smartfona :) (popatrz na statystyki)
innowierca odpowiada po_co
Napisz jeszcze ze iPhone to Ferrari wsrod telefonow ::)) Amajzing :)
Zrozum jak juz zrozumialo wielu ze apple nie oferuje nic lepszego od konkurencji, jezeli chodzi o smartphony.
fred_
Jak to? Przeciez tak wszyscy rozpisuja sie ze Polska to Europa Srodkowa a nie Europa Wschodnia.
Macie wlasnie namacalny dowod jak bardzo Srodkowo Europejscy jestesmy. Srodkowy to nam pokazuja palec.
zenonn
Według podziału używanego przez Wydział Statystyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych do własnych celów[2], w skład Europy Wschodniej wchodzą:

Białoruś
Bułgaria
Czechy
Mołdawia
Polska
Rumunia
Rosja
Słowacja
Ukraina
Węgry

Europa
Według podziału używanego przez Wydział Statystyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych do własnych celów[2], w skład Europy Wschodniej wchodzą:

Białoruś
Bułgaria
Czechy
Mołdawia
Polska
Rumunia
Rosja
Słowacja
Ukraina
Węgry

Europa Środkowa – region położony pomiędzy różnie definiowanymi Europą Zachodnią i Europą Wschodnią. Część publikacji naukowych traktuje Europę Środkową jako synonim Grupy Wyszehradzkiej. ew. część krajów alpejskich. Nieco inaczej określono obszar regionu w unijnym programie Europa Środkowa. Program ten obejmuje następujące kraje[4]:

Austria Austrię
Czechy
Niemcy wschodnią i południową część Niemiec
Polska Polskę
Słowacja Słowację
Słowenia Słowenię
Ukraina zachodnią część Ukrainy (Wołyń, region Lwowa i Stanisławowa, Bukowinę i Ruś Zakarpacką)
Węgry
Włochy północną część Włoch.

Galimatias ze środkiem
qqryk
Geograficznie to Polska leży w Europie, ale mentalnie - w Sowietach.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki