REKLAMA

Znamy wyniki ekshumacji Gosiewskiego i Kurtyki

2012-09-18 12:21
publikacja
2012-09-18 12:21
Badania ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki potwierdziły nieprawidłowości w rosyjskiej dokumentacji sądowej i lekarskiej - przyznała Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Pułkownik Ireneusz Szeląg z NPW poinformował, że pomimo mankamentów nie zostały podważone opinie dotyczące przyczyn śmierci. Obrażenia byłego wicepremiera i obrażenia szefa Instytutu Pamięci Narodowej, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, są, jak ogłosiła prokuratura, typowe dla ofiar katastrof lotniczych.

Opinia z ponownego badania zwłok Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki wpłynęła do Naczelnej Prokuratury Wojskowej dziś. Prokuratorzy zapoznają się z dokumentacją, która liczy kilkadziesiąt stron. Wiadomo, że biegli odpowiedzieli na wszystkie pytania prokuratorów. Wiadomo też, że szczegółów tych badań prokuratura nie ujawni, gdyż zawierają one dane wrażliwe.

IAR/kl/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Chołleski
"Obrażenie typowe dla wypadku samolotowego" . Nawet nie są oryginalni, po sekcji gen. Sikorskiego posłużono się tym samym zwrotem. Bez wiarygodności szwajcarzy byli by biedakami. Cały ich dobrobyt tylko na tym się zasadza. Polska prokuratura, sądy i rząd nie mają już wiarygodności ŻADNEJ.

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki