REKLAMA

Złotowieści. Jesienna korekta trzyma się mocno

Krzysztof Kolany2017-10-31 21:29główny analityk Bankier.pl
publikacja
2017-10-31 21:29
Złotowieści. Jesienna korekta trzyma się mocno
Złotowieści. Jesienna korekta trzyma się mocno
/ Bankier.pl

Drodzy Czytelnicy,

Od poprzedniego wydania „Złotowieści” na rynku złota niewiele się zmieniło. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami jesienna korekta trwa w najlepsze i póki co niewiele przemawia na rzecz jej rychłego zakończenia. Więcej w rubryce dedykowanej bieżącej sytuacji na rynku (s. 3).

Mamy zatem dobrą okazję, aby poświęcić nieco czasu narzędziom analitycznym. W „temacie numeru” (s. 2) weźmiemy na warsztat sprawozdania z pozycji dużych graczy na amerykańskim rynku terminowym. Według mnie to przydatne narzędzie do wychwytywania średnioterminowych sygnałów kupna i sprzedaży złotych kontraktów.

Analizę pozycji na rynku „wirtualnego” złota wzbogacimy o statystyki napływu gotówki od/do funduszy ETF (s. 5), które (przynajmniej w wersji oficjalnej) zamieniają papierowe pieniądze na fizyczny metal.

Numer zakończymy podsumowaniem najnowszej decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który zapowiedział wydłużenie programu „dodruku pieniądza” przynajmniej do września 2018 roku. Co prawda naczelny drukarz strefy euro będzie kręcił korbą nieco wolniej niż do tej pory, ale nie dlatego pierwsza reakcja rynku złota była negatywna (s 6).

Pozdrawiam i zapraszam do lektury czwartego wydania „Złotowieści”.

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Ros. Federacja ma dobrze - nakopia se zlota m.in. w Jakucji i maja te swoje nowe tony goldu, bez kupowania,
trzeba by PISo-WOTy wyslac do Zlotoryi (ocniali tam zapasy na 10 000 ton) i znowu zaczac kopac (w koncu bylby pozytek z WOTa)
bak_juzek_bak
a pozostali u ciebie w domu ciociu analfabecka tuska PO-rnolowcu - zdrowi?
ajwaj odpowiada bak_juzek_bak
dla nie kumajacych slangu PISio-WOTu tlumacze:

"nie w pelni sie zgadzam z moim szanownym interlokutorem" :)

Powiązane: Złotowieści. Biuletyn o złocie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki