Złodzieje znów podszywają się pod mBank

2015-02-09 15:22
publikacja
2015-02-09 15:22
EastNews

Kolejny atak phishingowy skierowany do klientów mBanku. Jak donoszą nam czytelnicy, tym razem pretekstem do zalogowania się na fałszywej stronie jest blokada konta. Tym razem klienci proszeni są o podanie danych do bankowości telefonicznej.

(FORUM)

Phishing to próba wyłudzenia danych od klientów banku polegająca na spreparowaniu fałszywej korespondencji i strony internetowej banku. Złodzieje wysyłają na losowo wybrane adresy mailowe wiadomość z prośbą o pilne zalogowanie się do systemu. Wiadomość do złudzenia przypomina prawdziwą korespondencję z banku i zawiera link kierujący do fałszywej strony internetowej.

Sfałszowana strona wygląda tak samo jak oryginał. Różni się z reguły tylko jednym szczegółem - nie zgadza się adres. Klient proszony jest o zalogowanie się do banku, czyli podanie loginu i hasła. mBank stosuje pełne hasło, więc po wprowadzeniu takich danych przez klienta złodzieje zyskują pełny login i hasło. W kolejnym kroku klient proszony jest o podanie danych identyfikacyjnych: PESEL, nazwisko panieńskie matki, imię i nazwisko, telekod, numer dowodu i data jego ważności. Po podaniu takich informacji następuje wylogowanie z serwisu.

W ten sposób złodzieje dostają dane dostępowe do bankowości telefonicznej. Dane te mogą im posłużyć do wydania dyspozycji u konsultanta na infolinii.Pod żadnym pozorem nie należy klikać w link podany w mailu i uzupełniać danych w formularzu. Wiadomość ta nie została wysłana przez bank. Przypominamy, że banki nigdy nie proszą o tego typu informacje za pomocą korespondencji mailowej.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~Madera
Dziwicie się ? NOO, szkoda ?! Sprowadzacie ich z Izraela..........i nic tu nie pomoże udawanie wariata !POLAK NIE TAKI GŁUPI, JAK WY SOBIE TO WYOBRAŻACIE !
~qtah
od kwietnia jak nie zrobisz obrotu kartą 300 złociszy miesięcznie to opłata 6 złotych
wypłaty z bankomatu się nie liczą
~kazek
Mbank syf ale coraz gorzej znaleźć coś fajnego. Wszędzie podnoszą opłaty
~Ryszard
Smart Bank dobra alternatywa.
~Andrzej
Ja już się rozstałem z mBankiem - to był naprawdę świetny bank 10 lat temu. teraz to porażka od oferty zaczynając na systemie tranzakcyjnym kończąć. Ciekawe ile ludzi stracili przez ostatni rok.
~MD
jeżeli napisali na fałszywej stronie "kliencie" z małej litery, to już jest dla mnie sygnał ostrzegawczy
~romi69
A ja dzisiaj założyłem konto w BGŻ i powoli podziękuje mBankowi :)
Trochę szkoda bo jestem z nim od początku a do tego wszystko w jednym miejscu: osobiste, firmowe, giełda ... ale teraz totalnie olewają klientów. Nowy interfejs (znacznie gorszy od starego) opłaty o 50% w górę, zmiany taryfy co 2 tyg. a lokaty na
A ja dzisiaj założyłem konto w BGŻ i powoli podziękuje mBankowi :)
Trochę szkoda bo jestem z nim od początku a do tego wszystko w jednym miejscu: osobiste, firmowe, giełda ... ale teraz totalnie olewają klientów. Nowy interfejs (znacznie gorszy od starego) opłaty o 50% w górę, zmiany taryfy co 2 tyg. a lokaty na okazyjne 1,4%
Jeszcze Meritum bank jest do rozważenia , ale u mnie w miasteczku jest tylko partner i wpłaty/wypłaty 30-50tys to już poza zakresem - trzeba umówić się wcześniej ;)
~siudzius
No wiesz z widzenia ze laduja kase w reklame to skads musza na wziac. A im cos sie bardziej reklamuje tym wiecej ma wad jak jedna z sieci telefonii komorkowej. Dzieki za info bo juz do takiego syfa z oplatami nie pojde.
~Mbania
Przepraszam, a jaka jest różnica miedzy tymi złodziejami a msyfem?
dzyszla
A po co się podszywać? mBank to sami złodzieje, skoro najpierw obiecują coś darmowego po wsze czasy, a potem tylko podnoszą ceny i uniemożliwiają dostęp do oferty dla nowych klientów?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki