Ziobro: 25 lat więzienia za fałszowanie faktur wartych 10 mln zł, a nie 5 mln zł

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że będzie przekonywał do przyjęcia zapisu, by kara 25 lat mogła być orzeczona za fałszowanie faktur, które przekraczają 10 mln zł, a nie 5 mln zł - jak zakłada projekt przyjęty przez rząd.

Ziobro: 25 lat więzienia za fałszowanie faktur wartych 10 mln zł, a nie 5 mln zł
Ziobro: 25 lat więzienia za fałszowanie faktur wartych 10 mln zł, a nie 5 mln zł (fot. Chlestowski Adam / FORUM)

Minister sprawiedliwości w środę spotkał się z grupą przedsiębiorców. Tematem rozmowy był przyjęty w ubiegłym tygodniu przez rząd projekt nowelizacji Kodeksu karnego i innych ustaw.

"W projekcie, który został przyjęty przez rząd, kara 25 lat może być orzeczona za fałszowanie faktur, które przekraczają 5 mln zł, a ja deklaruję i będę przekonywał koleżanki i kolegów, by to były czyny odnoszące się do przestępstw, gdy fałszerstwa dotyczą kwot przekraczających 10 mln zł" - powiedział Ziobro na briefingu prasowym po spotkaniu.

Jak dodał, zobowiązał się wobec przedsiębiorców do śledztwa mającego ustalić ewentualny brak aktywności organów państwa wobec wyłudzeń VAT i karuzel VAT-owskich w latach 2011-15. "Uruchamiamy śledztwo, które miałoby na celu zweryfikowanie braku aktywności ze strony organów państwa na informacje, które docierały do tych organów w latach 2011-2015" - powiedział.

Projekt noweli wprowadza do Kodeksu karnego nowe kategorie przestępstw: wystawianie fikcyjnych faktur VAT oraz ich podrabianie i przerabianie w celu użycia jako autentycznych. (PAP)

pś/ son/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

czyli lobby mafijne przekonało go ? zresztą 5 mln zł zarobku to też ładny zysk ...

! Odpowiedz
0 1 ~lel

dziwna aktywność Ziobro. Tu nie chodzi o pańsko łaske - czy 25 lat czy 20, ale o to jak szybko posadzicie człowieka i jak długo będzie się wyjaśniać, że to nie on tylko nazwisko pesel i nip jego - panie Zero. I czy delikwent po zajściu jeszcze będzie posiadał zdrowe nerki.

! Odpowiedz
0 4 ~sędzia_dred

W Inventum TFI dziady przekręciły 150 mln. Ile dostaną?
W Amber Gold przekręcili setki milionów. Ile dostaną?

! Odpowiedz
1 5 ~Więzień-POlityczny

Panie Zbigniewie wysłałem Panu na adres mailowy doniesienie o wystawianiu fikcyjnych faktur przez spółkę miejska i fakcie krycia przez władze miasta. Co zrobiła prokuratura ? Wysłała to do prokuratury rejonowej gdzie wszyscy sie znają a ja muszę sie ewakuować bo przestałem czuć sie bezpiecznie w tym miescie.

Polska to dziki i gangsterski kraj

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~zaz

Sposób na to aby nie dostać 25 lat.Jak już kontroler zorientuje się w sprawie to będzie się opłacało go zabić bo za zabójstwo zgodnie z par.148 można dostać dużo mniej, od 8lat .A muszą jeszcze wykryć i złapać.

! Odpowiedz
0 1 ~to_je_ono

zabójcza logika :)

! Odpowiedz
0 0 ~edw

Zabić to ekstremalne rozwiązanie, ale przekupić to jak najbardziej będzie logiczne.

! Odpowiedz
0 8 ~Dario

Obserwując kolejne propozycje p.Ziobry stwierdzam że idziemy w dobrym kierunku.
Bardzo spójny i jednolity KK nam się szykuje.
Po prostu wszystkie paragrafy karane 25 lat więzienia .
Super ! Prosto i klarownie !

! Odpowiedz
5 7 ~art

Jak będą karać złodziei to kto będzie chodził na marsze obrony demokracji?!!!

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.