Zarząd T-Mobile Polska będzie miał nowego prezesa

Z końcem marca dojdzie do zmian w zarządzie T-Mobile Polska SA. Adam Sawicki, obecny prezes firmy, podjął decyzję o odejściu, a jego stanowisko obejmie Andreas Maierhofer, który obecnie sprawuje funkcję prezesa zarządu Telekom Macedonia.

Andreas Maierhofer, przyszły prezes zarządu T-Mobile Polska SA
Andreas Maierhofer, przyszły prezes zarządu T-Mobile Polska SA (T-Mobile)

We wtorek spółka podała informację o zmianie obecnego prezesa zarządu. Adam Sawicki, który wcześniej obejmował stanowisko prezesa Netii i wiceprezesa KGHM-u, kończy swoją współpracę z T-Mobile Polska z dniem 31 marca bieżącego roku. Od pierwszego kwietnia jego funkcje obejmie Andreas Maierhofer, który obecnie jest prezesem zarządu Telekom Macedonia.

Srini Gopalan, członek zarządu Deutsche Telekom, Przewodniczący Rady Nadzorczej T-Mobile Polska powiedział: - Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w spółce. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pasję i zaangażowanie, z jakimi je realizował.

To jednak nie koniec zmian. Także Elżbieta Wójcik, dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiedzialna m.in. za strategię marki czy obsługę klienta, przestanie być związana ze spółką, a jej miejsce na początku maja zajmie Frederic Perron, który niejednokrotnie zajmował on wysokie stanowiska w biznesie telekomunikacyjnym, m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii, a dotychczas współpracował z kanadyjską firmą Roger Communications, gdzie przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Customer Management & Loyality.

Nowym członkiem T-Mobile Polska zostanie także Włodzimierz Nowak, który odpowiedzialny będzie za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo. Przez długi czas związany był on z obszarem obronności, z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Cyfryzacji oraz pracował w strukturach NATO. Posiada rozległe doświadczenie i kompetencje z obszaru cyberbezpieczeństwa, gdyż do listopada ubiegłego roku był pełnomocnikiem ds. cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Srini Gopalan dodał: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołącza do nas ekspert w obszarze tak wrażliwym i ważnym dla naszej działalności. Cieszymy się, że Włodzimierz Nowak wesprze nas swoim doświadczeniem na tym polu.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~naciagniety

Moim zdaniem ktoś musiał odpowiedzieć za niezgodne z prawem praktyki naciągania abonentów taryf przedpłacowych na dodatkowe usługi. T-Mobile musiało zapłacić za to karę nałożoną przez UOKiK. Usługi o których piszę to: "Granie na czekanie", poczta głosowa bez możliwości wyłączenia, "Ciekawostki".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~hibb

W firmie niemieckiej prezesem nie może być tubylca.

! Odpowiedz
1 6 ~karakan

ludzie lawinowo odchodza od T mobile dlatego podziekowali prezesowia nie sam odchodzi niedługo nikogo tam nie bedzie najdroszy operator - zmiana ma na celu wieksze wyprowadzanie kasy z POlski

! Odpowiedz
3 9 ~szmatoSkrobka

Jak będziecie zatrudniać do reklam wojujące feministki, żeby nie napisać inaczej to sobie własne produkty wsadzicie w buty.
Ja takiego czegoś nie nabędę!!! Prędzej zdechnę!

! Odpowiedz
0 3 ~Jarry

Wir heissen Sie herzlich Herr Maierhofer in polnischer Realität! Rozni sie ona znacznie od mentalnosci niemieckiej czy macedonskiej. Dla Polakow najwazniejsze sa ceny uslug, a te T-Mobile w odczuciu Polakow sa najwyzsze na rynku. Dopoki Playa nikt nie kupi raczej tendecja na rynku sie nie zmieni. Chyba ze naopowiada Pan prezesowi bajerow na temat nieodkrytego potencjalu rynku. W kazdym razie potrzebuje Pan mnostwo szczescia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.