Zarząd T-Mobile Polska będzie miał nowego prezesa

Z końcem marca dojdzie do zmian w zarządzie T-Mobile Polska SA. Adam Sawicki, obecny prezes firmy, podjął decyzję o odejściu, a jego stanowisko obejmie Andreas Maierhofer, który obecnie sprawuje funkcję prezesa zarządu Telekom Macedonia.

Andreas Maierhofer, przyszły prezes zarządu T-Mobile Polska SA
Andreas Maierhofer, przyszły prezes zarządu T-Mobile Polska SA (T-Mobile)

We wtorek spółka podała informację o zmianie obecnego prezesa zarządu. Adam Sawicki, który wcześniej obejmował stanowisko prezesa Netii i wiceprezesa KGHM-u, kończy swoją współpracę z T-Mobile Polska z dniem 31 marca bieżącego roku. Od pierwszego kwietnia jego funkcje obejmie Andreas Maierhofer, który obecnie jest prezesem zarządu Telekom Macedonia.

Srini Gopalan, członek zarządu Deutsche Telekom, Przewodniczący Rady Nadzorczej T-Mobile Polska powiedział: - Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w spółce. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pasję i zaangażowanie, z jakimi je realizował.

To jednak nie koniec zmian. Także Elżbieta Wójcik, dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiedzialna m.in. za strategię marki czy obsługę klienta, przestanie być związana ze spółką, a jej miejsce na początku maja zajmie Frederic Perron, który niejednokrotnie zajmował on wysokie stanowiska w biznesie telekomunikacyjnym, m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii, a dotychczas współpracował z kanadyjską firmą Roger Communications, gdzie przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Customer Management & Loyality.

Nowym członkiem T-Mobile Polska zostanie także Włodzimierz Nowak, który odpowiedzialny będzie za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo. Przez długi czas związany był on z obszarem obronności, z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Cyfryzacji oraz pracował w strukturach NATO. Posiada rozległe doświadczenie i kompetencje z obszaru cyberbezpieczeństwa, gdyż do listopada ubiegłego roku był pełnomocnikiem ds. cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Srini Gopalan dodał: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołącza do nas ekspert w obszarze tak wrażliwym i ważnym dla naszej działalności. Cieszymy się, że Włodzimierz Nowak wesprze nas swoim doświadczeniem na tym polu.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~naciagniety

Moim zdaniem ktoś musiał odpowiedzieć za niezgodne z prawem praktyki naciągania abonentów taryf przedpłacowych na dodatkowe usługi. T-Mobile musiało zapłacić za to karę nałożoną przez UOKiK. Usługi o których piszę to: "Granie na czekanie", poczta głosowa bez możliwości wyłączenia, "Ciekawostki".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~hibb

W firmie niemieckiej prezesem nie może być tubylca.

! Odpowiedz
1 6 ~karakan

ludzie lawinowo odchodza od T mobile dlatego podziekowali prezesowia nie sam odchodzi niedługo nikogo tam nie bedzie najdroszy operator - zmiana ma na celu wieksze wyprowadzanie kasy z POlski

! Odpowiedz
3 9 ~szmatoSkrobka

Jak będziecie zatrudniać do reklam wojujące feministki, żeby nie napisać inaczej to sobie własne produkty wsadzicie w buty.
Ja takiego czegoś nie nabędę!!! Prędzej zdechnę!

! Odpowiedz
0 3 ~Jarry

Wir heissen Sie herzlich Herr Maierhofer in polnischer Realität! Rozni sie ona znacznie od mentalnosci niemieckiej czy macedonskiej. Dla Polakow najwazniejsze sa ceny uslug, a te T-Mobile w odczuciu Polakow sa najwyzsze na rynku. Dopoki Playa nikt nie kupi raczej tendecja na rynku sie nie zmieni. Chyba ze naopowiada Pan prezesowi bajerow na temat nieodkrytego potencjalu rynku. W kazdym razie potrzebuje Pan mnostwo szczescia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne