REKLAMA

Zarząd KCI ocenia, że cena w wezwaniu na akcje spółki jest poniżej wartości godziwej

2015-07-28 15:21
publikacja
2015-07-28 15:21

Zarząd KCI ocenia, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez Grzegorza Hajdarowicza na akcje spółki nie odzwierciedla w pełni wartości godziwej spółki - podało KCI w komunikacie.

"W opinii zarządu cena ogłoszona w wezwaniu jest ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdaniem zarządu obliczona wg obowiązujących przepisów cena w pełni nie odzwierciedla wartości godziwej spółki, która w opinii zarządu jest wyższa (w szczególności uwzględniając wartość księgową spółki). Cena ta jest jednak wynikiem średniej wyceny akcji na GPW z ostatnich 6 miesięcy" - napisano w komunikacie.

Zdaniem zarządu wezwanie jest zgodne z interesem spółki.

13 lipca br. Grzegorz Hajdarowicz wraz z podmiotami zależnymi, spółkami Gremi oraz KCI Park Technologiczny Krowodrza, wezwali do sprzedaży 124.267.824 akcji KCI, dających 7,09 proc. głosów na walnym spółki, po 0,03 zł za papier.

Podmiotem kupującym akcje w wezwaniu będzie spółka Gremi. W wyniku wezwania wraz z podmiotem dominującym oraz podmiotami zależnymi zamierza uzyskać łącznie 1,16 mld akcji, czyli 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu KCI.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu przyjmowane będą od 31 lipca do 14 sierpnia 2015 r.

Wzywający zamierzają traktować nabywane akcje spółki jako inwestycję oraz rozwijać przedsiębiorstwo w oparciu o posiadaną większość głosów w spółce. Zamierzają utrzymać akcje KCI w obrocie na rynku regulowanym. (PAP)

mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki