REKLAMA

Zarząd Elektrotimu chce wypłaty dywidendy za 2016 r.

2016-11-18 12:12
publikacja
2016-11-18 12:12

Elektrotim zamierza pozostać spółką dywidendową i zarząd planuje rekomendowanie walnemu przeznaczenia części z zysku za rok 2016 na wypłatę dla akcjonariuszy - poinformował na konferencji Andrzej Diakun, prezes Elektrotimu.

"Elektrotim ma pieniądze, ma źródła na wypłatę dywidendy i zależy nam na tym, żeby akcjonariusze byli zadowoleni ze zmiany ceny akcji i z powodu dywidendy, którą otrzymują" - powiedział prezes.

Za rok 2015 Elektrotim wypłacił 12,4 mln zł akcjonariuszom tytułem dywidendy, co dało 1,24 zł na akcję. Rok wcześniej spółka wypłaciła 0,6 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 5,99 mln zł.

Prezes przypomniał swoje wcześniejsze zapowiedzi, mówiące o tym, że rok 2016 będzie słabszy od 2015 r. Dodał jednocześnie, że przyszły rok powinien być zbliżony do 2016 roku pod względem wypracowywanych przez grupę wyników.

"Popyt na usługi, które oferujemy jest w tym roku niewielki. Ten rok zakończymy mniej więcej w taki sposób jak mówiłem na początku roku, czyli powinniśmy mieś zyski, ale nie będą one takie jak w roku ubiegłym. Spodziewam się, że rok 2017 będzie raczej płaski w stosunku do 2016 r., może z niewielkim wzrostem w zakresie przychodów. Wyniki powinny być porównywalne, może trochę lepsze niż w roku 2016" - powiedział Diakun.

Prezes Elektrotimu poinformował też, że spółka pracuje nad szerszym wejściem na rynki europejskie. Na razie zrealizowała za granicą jeden projekt, ale przymierza się do następnych. Nie wykluczone, że w przypadku dalszego zwiększenia eksportu Elektrotim rozważy akwizycję zagranicznego podmiotu.

Portfel zamówień grupy na koniec października tego roku sięgnął 275 mln zł. (PAP)

pif/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki