REKLAMA

Zarmen jest gotów objąć akcje Elektrobudowy za 31,5 mln zł

2019-06-11 17:16
publikacja
2019-06-11 17:16

Zarmen złożył Elektrobudowie deklarację objęcia nowych akcji spółki za 31,5 mln zł - podał Zarmen w komunikacie prasowym.

fot. / / Elektrobudowa

Deklaracja zakłada, iż w przypadku uchwalenia przez Elektrobudowę podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze subskrypcji prywatnej, z pozbawieniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy, spółka Zarmen jest gotowa objąć 9.000.000 nowych akcji Elektrobudowy za łączną cenę 31,5 mln zł. W konsekwencji proponowanej emisji Zarmen stałby się akcjonariuszem większościowym Elektrobudowy, z udziałem wynoszącym 65,47 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym.

"Składając deklarację Zarmen oświadczyła, iż posiada środki finansowe wymagane do zapłaty ceny objęcia akcji, a na potwierdzenie powyższego do deklaracji załączono gwarancję bankową terminowej zapłaty ceny objęcia akcji opiewającą na kwotę 31,5 mln zł z okresem ważności do dnia 30.09.2019 r." - napisano w komunikacie.

Zarmen podał, że warunkiem jest zwołanie przez Elektrobudowę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z porządkiem obrad uwzględniającym podwyższenie kapitału zakładowego na warunkach zgodnych ze złożoną deklaracją w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 czerwca 2019 r., podjęcie przez NWZ uchwały w tej sprawie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca 2019 r. oraz otrzymanie przez Zarmen od Elektrobudowy oferty objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym na warunkach zgodnych ze złożoną Deklaracją w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału.

Tydzień temu Elektrobudowa zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu dostępnych opcji finansowania działalności spółki. Jak podawano, proces przeglądu prowadzony będzie w związku z działaniami zmierzającymi do uzgodnienia z instytucjami finansowymi zasad finansowania spółki, zgodnie z postanowieniami umowy zawartej z bankami pod koniec maja.

Spółka podawała, że jej zarząd zamierza prowadzić rozmowy z instytucjami finansowymi, które są obecnie zaangażowane w finansowanie działalności spółki jak i innymi podmiotami. Nie wyklucza także rozmów z obecnymi akcjonariuszami, jak również z innymi potencjalnymi inwestorami.

Zarmen działa na rynku kompleksowego wykonania inwestycji przemysłowych. Działalność grupy realizowana jest na rzecz podmiotów funkcjonujących w przemyśle energetycznym, koksowniczym, chemicznym, rafineryjnym, hutniczym, metalurgicznym, wydobywczym, kolejowym, stoczniowym, cementowo-wapiennym i odlewniczym.

Kurs Elektrobudowy wynosi we wtorek 9,82 zł. 

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
misiosnechacz
3,50 za akcję, a teraz chodzą po 9 ziko. Super. Czemu nie puścić normalnej subskrybcji z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy? Nie rozumiem ale nie muszę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki