REKLAMA

Zakłady Azotowe Puławy wstrzymują produkcję melaminy

2022-08-10 21:22
publikacja
2022-08-10 21:22
Zakłady Azotowe Puławy wstrzymują produkcję melaminy
Zakłady Azotowe Puławy wstrzymują produkcję melaminy
fot. Daniel Mróz / / FORUM

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy całkowicie wstrzymuje produkcję melaminy od dnia 11 sierpnia 2022 roku do odwołania - poinformowała spółka w komunikacie. Przyczyną zatrzymania produkcji są wysokie ceny gazu oraz znaczące obniżenie popytu na melaminę.

"Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA informuje, że w związku z aktualnymi warunkami rynkowymi: rekordowo wysokimi cenami gazu oraz znaczącym obniżeniem popytu na melaminę, w dniu 10 sierpnia 2022 roku podjął decyzję o dalszym ograniczeniu produkcji melaminy, poprzez zatrzymanie instalacji Melamina II" - napisano w raporcie.

"Uwzględniając raportowane wcześniej ograniczenia i trwające prace remontowe, produkcja melaminy w Spółce od dnia 11 sierpnia 2022 roku zostaje całkowicie wstrzymana do odwołania" - dodano.

Spółka poinformowała, że zobowiązania wynikające z kontraktów handlowych, które w znaczącej części mają charakter krótkookresowy, będą realizowane w oparciu o bieżące zapasy.

(PAP Biznes)

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste w ING - bez zbędnych opłat i zgarnij pieniądze na start

Załóż konto osobiste w ING - bez zbędnych opłat i zgarnij pieniądze na start

Komentarze (18)

dodaj komentarz
tomana11
Z seri kolejne melodramaty krajów pierwszego świata. Mamy co jeść za co żyć wiec bedziemy narzekać na cokolwiek :)
jaho31
niestety w sezonie zimowym produkcja nawozów zapewne też zostanie ograniczona
efekt wojny i embarga na ruski gaz
być może należałoby się zastanowić nad zniesieniem embarga na nawozy z Białorusi
efekt izolowania Łukaszenki przynosi tylko szkody i wpycha Białoruś w ręce Putina
odblokowanie importu z tego kierunku umożliwiłoby
niestety w sezonie zimowym produkcja nawozów zapewne też zostanie ograniczona
efekt wojny i embarga na ruski gaz
być może należałoby się zastanowić nad zniesieniem embarga na nawozy z Białorusi
efekt izolowania Łukaszenki przynosi tylko szkody i wpycha Białoruś w ręce Putina
odblokowanie importu z tego kierunku umożliwiłoby redukcję zużycia gazu oraz
obniżyłoby cenę nawozów dla rolników na wiosnę
niestety euroentuzjastyczny rząd Morawieckiego nie potrafi prowadzić elastycznej i dopasowanej do specyfiki obecnej sytuacji działań zgodnych z interesem Polski
notabene kiedy ten człowiek zostanie odstawiony na boczny tor bo poniósł totalną porażkę w negocjacjach KE?
bogdant
tak, Putin pod wplywem wciągania w krąg biznesowo-kulturowy Europy przez Niemców nie stał się lepszy, ale Lukaszenka na pewno stanie się lepszy....
tak, na pewno...
zoomek
Nonsens - lepiej kupować tani gaz a nie nawozy. Nawozy powinniśmy wytwarzać sami - chcesz upadku zakładów?
vskritsk
Obawiam się, że to dopiero początek wielkiego dramatu, jakiego Polska nie przeżyła od IIWŚ.
Czy ktoś zapytał, czy my, ludzie, tego chcemy?
konik_garbusek
Te wsciekle komentarze, nie szkoda wam zdrowia? Albo jest to platny trolling, glownie opozycja bo szambo idzie na rzad glownie... Prawda jest taka, ze rzad NIE WIE co zrobic - to sa przecietni ludzie wybrani z partyjnego klucza, bez kultury zarzadzania. Dokladnie to samo jest w polskich irmach, kolega zna koleg,e ktory zna kogos,Te wsciekle komentarze, nie szkoda wam zdrowia? Albo jest to platny trolling, glownie opozycja bo szambo idzie na rzad glownie... Prawda jest taka, ze rzad NIE WIE co zrobic - to sa przecietni ludzie wybrani z partyjnego klucza, bez kultury zarzadzania. Dokladnie to samo jest w polskich irmach, kolega zna koleg,e ktory zna kogos, w efekcie jest bur...l na kolkach. Przestancie sie wyzywac na tym rzadzie, kazdy nastepn bedzie bardzo podobny.
pralkaboga
niech sobie upuszczą jadu, moze bedą zdrowsi.
przedsiebiorca30
Obwinianie rządu, nawet za nie jego bezpośrednie wpadki, to norma na całym świecie, bo przeciętny zjadacz chleba nie orientuje się w większości spraw, ale komentować nikt nie zabroni. To nie jest trollowanie tylko brak wiedzy i chęci jej zweryfikowania. Inną sprawą jest, że obecny rząd jest dużo gorszy niż mieliśmy w ostatnich latach Obwinianie rządu, nawet za nie jego bezpośrednie wpadki, to norma na całym świecie, bo przeciętny zjadacz chleba nie orientuje się w większości spraw, ale komentować nikt nie zabroni. To nie jest trollowanie tylko brak wiedzy i chęci jej zweryfikowania. Inną sprawą jest, że obecny rząd jest dużo gorszy niż mieliśmy w ostatnich latach i Ci którzy uważają, że jest inaczej, też nie zadają sobie trudu weryfikowania stanu rzeczy lub wprost nie udają, że póki są przekupywani różnymi socjalami, nie obchodzi ich co się dzieje w innych dziedzinach. Dlatego w średnim i długim terminie ta polityka zbankrutuje i odciśnie bardzo negatywne piętno na tym kraju. Wracając do trollowania, za dużo jest przesady i określania wszystkich co mają mocno jednostronne poglądy o trollowanie. Jest tak dużo emocji, że niezorientowani w większości obywatele, do tego nakręceni emocjami, ulegają polaryzacji w stopniu o wiele większym niż było to dotychczas, po 89 roku. W celowym wprowadzaniu w błąd specjalizują się Rosjanie i oni to wykorzystują na potęgę. W naszym kraju zaczął to stosować PiS w stopniu nie znanym nam po 89 roku, ale to oczywiście jeszcze nie poziom Rosji, choć w TVP, mocno gonią.
niedziela16
Co jeden to "mądrzejszy". Rząd nie wie co robić? Na jakiej podstawie taki wniosek? Jeżeli spojrzeć na zarządzanie Państwem wycinkowo, w krótkim okresie, poprzez epizody nagłaśniane przez opozycję, to jeszcze ta bzdura ma jakieś tam chwiejne uzasadnienie, ale syntetycznie, poprzez pryzmat ciągłości wydarzeń, to nawet te Co jeden to "mądrzejszy". Rząd nie wie co robić? Na jakiej podstawie taki wniosek? Jeżeli spojrzeć na zarządzanie Państwem wycinkowo, w krótkim okresie, poprzez epizody nagłaśniane przez opozycję, to jeszcze ta bzdura ma jakieś tam chwiejne uzasadnienie, ale syntetycznie, poprzez pryzmat ciągłości wydarzeń, to nawet te "wpadki" znajdują uzasadnienie w kontekście celu nadrzędnego, a tym jest POLSKA. Ruszcie ludzie mózgami i nie wypisujcie farmazonów, bo tylko sobie podobnych na manowce ciągacie.
taki-ktos-jak-ja
Jak rząd nie wie co robić to niech przestanie sobie wypłacać pensje - nasze pieniądze.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki