REKLAMA

ZORTRAX S.A.: Podjęcie decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych

2022-06-28 11:12
publikacja
2022-06-28 11:12
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2022
Data sporządzenia: 2022-06-28
Skrócona nazwa emitenta
ZORTRAX S.A.
Temat
Podjęcie decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki pod firmą Zortrax Spółka Akcyjna z siedzibą w Olsztynie („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż w dniu 28 czerwca 2022 r. podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych, celem wsparcia dalszego rozwoju działalności Emitenta.

Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego rozwoju Spółki w oparciu o dotychczasową przyjętą strategię rozwoju w branży druku 3D, która będzie prowadzić do maksymalizacji wartości Spółki dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy. W trakcie procesu przeglądu opcji strategicznych Zarząd Spółki będzie brał pod uwagę różne opcje, w tym w szczególności Zarząd Spółki nie wyklucza prowadzenia negocjacji w sprawie pozyskania inwestora finansowego lub branżowego, który obejmie większościowy pakiet akcji Spółki.

W dniu 28 czerwca 2022 roku Zarząd Spółki zawarł umowę z VCP Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Vienna Capital Partners) („VCP”), który wesprze Spółkę w procesie przeglądu opcji strategicznych. Stronami umowy z VCP są także akcjonariusze Spółki: (i) Pan Mariusz Babula (Prezes Zarządu Spółki), (ii) Pan Przemysław Krzemieniecki (Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki), (iii) Pan Marcin Olchanowski (Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Spółki) oraz (iv) spółka pod firmą Nebbula – Theron spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna. Na zawarcie umowy z VCP wyraziła zgodę Rada Nadzorcza Spółki.

W ramach procesu, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa, wybranym podmiotom mogą być udzielane dodatkowe informacje o Spółce.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że na dzień dzisiejszy nie podjęto żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji, a ponadto nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta
w przyszłości.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-06-28 Mariusz Babula Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki