REKLAMA

Z innowacji technologicznych najbardziej korzysta siedem krajów

2016-07-06 17:32
publikacja
2016-07-06 17:32

Siedem krajów: Singapur, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Stany Zjednoczone, Holandia i Szwajcaria mają największy zwrot z każdego dolara na innowacje gospodarcze i cyfrowe - wynika z sondażu opublikowanego w środę przez organizatorów forum ekonomicznego w Davos.

fot. / / www.weforum.org

Polska znalazła się na 42. miejscu spośród 139 ocenionych krajów.

Mające swoją siedzibę w Genewie Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) w najnowszym raporcie - Global Information Technology Report - stwierdza, że trendy sugerują, iż to jednostki, nie przedsiębiorstwa lub rządy, napędzają cyfrową rewolucję, a obecnie i tak już duża przepaść w infrastrukturze między krajami bogatymi a rozwijającymi się, pogłębia się.

"Rządy lub przedsiębiorstwa nie wykorzystują w dostateczny sposób technologii" - powiedziała szefowa ds. konkurencyjności WEF Margareta Drzeniek-Hanouz.

Raport liczy 289 stron, a jego autorzy pochodzą z francuskiej szkoły biznesu INSEAD, Uniwersytetu Cornell i amerykańskiej firmy technologicznej Cisco Systems. W pierwszej dziesiątce znalazły się USA i Japonia oraz osiem krajów europejskich.

W rankingu Rosja utrzymała się na pozycji 41., a Chiny awansowały o trzy miejsca, na 59. Republika Południowej Afryki skoczyła zaś o całych 10 miejsc, na 65. (PAP)

klm/ kot/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~mefisto
Zaraz powstanie inowacyjna montownia silnikow mercedesa i z 10 miejsc skoczymy do przodu buhahhaaha
~kol
Pod rzadami PiSu Polska stanie sie zacofanym krajem trzeciego swiata. Rownie "innowacyjni" sa ich wyborcy.
~ED
Polska to Kraj Lidla i Biedronki , a Polacy duzo czytaja....gazetek tychze
~glon
Bzdura a inwoacje typu 500+, mieszkanie +, krotki czas pracy i wyzsza emerytura, franki po 2 zeta i wegiel kamienny. Tu trzeba byc inowacyjny by to zrobic. a nie jakies tam tablety i telefony czy samochody elektryczne.
~Ptv
Co ma piernik do wiatraka. Inteligencja nie zawsze idzie w parze z wyksztalceniem. Poza tym zeby wprowadzac inowacje nie trzeba miec matury z matematyki. Do tego potrzebne sa pieniadze i checi.
~devel
Ad 1: mąka.
Ad 2. " Poza tym zeby wprowadzac inowacje nie trzeba miec matury z matematyki" - a potem mamy 'skomputeryzowany' ZUS, 'cyfryzację' urzędów, niedziałające 'systemy' informatyczne, kilometrowe kolejki bo 'komputer się pomylił' oraz tragiczną jakość kodu aplikacji
Ad 1: mąka.
Ad 2. " Poza tym zeby wprowadzac inowacje nie trzeba miec matury z matematyki" - a potem mamy 'skomputeryzowany' ZUS, 'cyfryzację' urzędów, niedziałające 'systemy' informatyczne, kilometrowe kolejki bo 'komputer się pomylił' oraz tragiczną jakość kodu aplikacji - a to dzięki temu, że w IT obecnie zatrudnia się wszystkich 'innowacyjnych' tylko nie po kierunkach ścisłych (matma, IT, fizyka - bo trzeba by było godziwie zapłacić ) - czyli: biologów, muzykologów, filozofów, anglistów itp.
~Dżejms
Jaka innowacyjność? Jak najpierw trzeba przebrnąć przez certyfikaty, ISO, sryso - wszędzie grubo smarując. O czym mowa?! Z założenia mamy dostarczać za friko truskawki niemieckim firmom. Jakie innowacje? Chcecie zderzenia z brzozą?
~qwerty
Kto ma wprowadzać innowacje ? Tępaki matematyczne, co nie potrafią matury napisać na 30% ? Prawie wszystkie zadania można policzyć w głowie w ciągu pół godziny, a ci nawet 30% punktów nie potrafią zdobyć !
~dyskretny
Gdyby nawet napisali maturę z matematyki na 99% i wykazywali się ponadprzeciętną inteligencją, to jedyna innowacyjność na jaką natrafili by w zakładach pracy w Polszy to tyranie na kolejną willę/samolot/samochód/wakacje szefa i ciągłe płacze, że jest kryzys więc brak pieniążków na wypłaty (a za miesiąc prezesik Gdyby nawet napisali maturę z matematyki na 99% i wykazywali się ponadprzeciętną inteligencją, to jedyna innowacyjność na jaką natrafili by w zakładach pracy w Polszy to tyranie na kolejną willę/samolot/samochód/wakacje szefa i ciągłe płacze, że jest kryzys więc brak pieniążków na wypłaty (a za miesiąc prezesik kupuje nowego merca za pół bańki bo go stać). Ignorancja 'pracodawców' w tym kraju sięga zenitu - płacić się nie chce a potem płacz, że brakuje innowacyjnych pracowników za miskę ryżu.
~Zenek
U nas jak w Rosji, tylko biedniej

Powiązane: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki