REKLAMA
WAŻNE

Wzrosty cen miedzi w Londynie nie do powstrzymania - w czwartek ponad 3 proc.

2016-11-24 08:21
publikacja
2016-11-24 08:21
fot. RODRIGO GARRIDO / FORUM

Wzrosty cen miedzi na giełdzie metali w Londynie są nie do powstrzymania. Miedź w dostawach trzymiesięcznych kosztuje już 5.916,00 USD za tonę, po wzroście o 3,1 proc. - podają maklerzy.

Metal jest obecnie wyceniany najwyżej od ponad roku, a listopad może zakończyć największym miesięcznym wzrostem od 2006 roku.

Na rynkach panuje optymizm i oczekiwania, że wydatki na przemysł i rozwój infrastruktury na świecie wzrosną w przyszłym roku. To napędza falę dobrych nastrojów wśród inwestorów i zachęca ich do zakupu surowców, w tym metali przemysłowych.

Analitycy Goldman Sachs zalecają inwestorom pozycję "przeważaj", jeśli chodzi o surowce. To pierwsza taka rekomendacja Goldman od ponad 4 lat. Równocześnie oceniają oni, że ceny miedzi wzrosły za mocno w krótkim okresie i mogą - w ciągu 3 miesięcy - spaść do 5.000 USD za tonę.

Eksperci Deutsche Banku ostrzegają, że metale przemysłowe - po mocnych wzrostach cen - już "przestrzeliły" fundamenty, w krótkiej perspektywie.(PAP)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~DejvidCopperfield
Pierdolenie analityków jest najlepsze jeszcze miesiąc temu mówili ze miedz skończy rok z cena 4.3tys $/tone a będzie chyba 6tys. $. Pozdrawiam analityków. Zawsze idz pod prąd !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki