REKLAMA

Wyniki Asbisu bez wpływu pandemii w I kw.

2020-04-22 08:40
publikacja
2020-04-22 08:40
fot. Kacper Pempel / FORUM

Asbis, dystrybutor produktów IT, nie oczekuje wpływu pandemii na wyniki finansowe w pierwszym kwartale, ale tradycyjnie spodziewa się spowolnienia sprzedaży w drugim kwartale - podała spółka w komunikacie prasowym.

W środowym komunikacie Asbis podał, że według wstępnych danych szacunkowych wypracował w marcu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 150 mln USD, wobec 147 mln USD w marcu 2019 r., co oznacza wzrost o około 2 proc.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników wypracowanych w marcu. Oceniamy, że cały pierwszy kwartał tego roku był bardzo dobry dla Asbisu pod względem wypracowanych przychodów. Dzięki naszej szerokiej obecności geograficznej nasza działalność przebiegała bez zakłóceń na naszych głównych rynkach wschodnich. Z tego powodu nie oczekujemy żadnego wpływu pandemii na nasze wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2020 r. Rozpoczęliśmy już drugi kwartał tego roku, który tradycyjnie jest okresem największego spowolnienia naszej sprzedaży. Spodziewamy się, że ten trend się utrzyma" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siergiej Kostevitch.

Kostevitch dodał, że w kwietniu spółka zauważyła spowolnienie sprzedaży, jednak jej wpływ na działalność Asbisu będzie zależał od okresu zamknięcia poszczególnych krajów i ewolucji zachowań konsumentów.

"W niektórych krajach naszej działalności rządy już zapowiedziały złagodzenie środków ograniczających, a gospodarki zaczęły otwierać się powoli, ale systematycznie. Przewidujemy, że branża technologiczna będzie jednym z sektorów, na które kryzys będzie miał mniejszy wpływ z uwagi na duże zapotrzebowanie na systemy związane z kreowaniem, przesyłaniem i dzieleniem się informacjami" – powiedział dyrektor generalny. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki