REKLAMA

Wyemitowano obligacje dla TVP. Do kasy trafi 2,3 mld złotych

2023-04-03 12:30
publikacja
2023-04-03 12:30

Telewizja Polska ciągle finansuje się z emisji obligacji. Dziś Ministerstwo Finansów wyemitowało i przekazało TVP kolejne obligacje o wartości 2,3 mld złotych, łączna wartość emisji wyniosła 2,7 mld złotych. Obecnie w TVP są złote czasy, jeśli chodzi o finanse, ale jeśli chodzi o ich wydatkowanie, wydaje mi się, że nie ma żadnych oszczędności - komentuje Janusz Daszczyński, były prezes nadawcy dla Wirtualnych Mediów.

Wyemitowano obligacje dla TVP. Do kasy trafi 2,3 mld złotych
Wyemitowano obligacje dla TVP. Do kasy trafi 2,3 mld złotych
/ Shutterstock

O tym, że ściągalność abonamentu RTV w Polsce jest bardzo niska - wiadomo od dawna. Wedle różnych szacunków płaci go jedynie 1/3 tych, którzy powinni. Kontrole prowadzone przez Pocztę Polską niewiele dają, zaś z płacenia abonamentu zwolnionych jest długa lista osób.

Od kilku lat w ramach rekompensata z tytułu utraconych wpływów z opłat abonamentowych rząd zasila kasę TVP i Radia Polskiego solidną dotacją. Dotychczas do kasy TVP trafiały 2 mld złotych rocznie, ale w 2023 roku kwota ta wzrosła do 2,3 mld złotych. Ministerstwo Finansów wyemitowało i przekazało 3 kwietnia obligacje skarbowe o łącznej wartości nominalnej 2,7 mld zł przeznaczonych na finansowanie telewizji publicznej i radia.

Reklama

Przekazane obligacje zostały zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych pod kodem następujących obligacji sprzedawanych na przetargach (kwoty wg wartości nominalnej): OK1025 – 270 mln zł, WZ1127 – 810 mln zł, PS0728 – 810 mln zł, WZ0533 – 270 mln zł, DS1033 – 540 mln zł. 

Jednocześnie z danych tej instytucji wynika, że Telewizja Polska w najbliższych miesiącach ma do wykupu trzy serie obligacji: 300 mln zł 21 kwietnia, 350 mln zł 2 czerwca i 200 mln zł 28 sierpnia. Przy serii zapadającej 21 kwietnia TVP ma wypłacić 6,42 mln zł odsetek, przy tej rozliczanej 2 czerwca 7,1 mln zł, a przy ostatniej nie wskazano żadnych odsetek - informują Wirtualne Media. Są to półroczne papiery dłużne.

 JM/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (30)

dodaj komentarz
andrettoni
Bardzo dobry pomysł PiS. Za dzisiejszą propagandę zapłacą przyszłe pokolenia. Czysty zysk dla PiS
maxykaz
No cóż. Tego złodziejstwa nie da sie wiecej komentować.
grzegorzkubik
O wiele mniej Polacy wiedzieliby o tym co dzieje się na spotkaniach z Donaldem Tuskiem gdyby nie TVP. Ta telewizja wyłapuje takie ciekawe szczegóły. Ja chciałbym jednak by częściej zapraszali działaczy Konfederacji bo to jest brzydko pomijać prawdziwych liberałów i ludzi z charakterem w takich mediach.
aszkenazyjski
Konfa jest wrecz dyskryminowana miedialnie. Powinnimwynajac dobrych prawnikow i pozwac telewizje wszelakie.
men24a
A dlaczego TVP nie informuje suwerena co na spotkaniach PiSu się dzieje. Kogo bym się nie zapytał, nie ma bladego pojęcia że Kaczyński jest najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Som zaskoczeni !
lebero654
Czyżby liberałów z charakterem? Mam inną teorię, bardziej spiskową. Dlatego nie będę jej upowszechniała.
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, profesjonalne media publiczne muszą kosztować. W prawdziwej demokracji każdy obywatel ma prawo do żetelnego i uczciwego przekazu, aby wyrobić sobie samodzielnie opinię.
emk6
przystojny kawalerze, umowisz sie ze mna?
jaroslaw_kaczynski odpowiada emk6
No co Pani
aszkenazyjski
Cos Ci to nie wychodzi, rzetelnego a nie zetelnego . Analfabeci rulez, brawo Bankier.

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki