REKLAMA

Wpłata na SK Bank obniży o 42 proc. zysk brutto banków w czwartym kwartale

2015-11-30 14:00
publikacja
2015-11-30 14:00

Analitycy agencji ratingowej Moody's, w raporcie z 30 listopada, szacują, że wpłata związana z upadłością SK Banku obniży o 42 proc. zysk brutto banków w czwartym kwartale. Stratę za ten okres mogą zaraportować Getin Noble Bank, Bank BPH oraz Bank BGŻ BNP Paribas.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego 21 października zawiesiła działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku, którego aktywa stanowią ok. 0,2 proc. całego polskiego sektora bankowego.

Gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego mają być objęte depozyty tego banku o wartości około 2 mld zł. W ubiegłym tygodniu BFG poinformował w związku z tym polskie banki o konieczności wpłacenia do Funduszu dodatkowych środków.

Moody's ocenia, że wpłaty - choć dotkliwe dla sektora bankowego - nie obniżą wyniku brutto żadnego analizowanego przez agencję banku poniżej zera. Z raportu wynika, że dla większości dużych polskich banków dodatkowa opłata obniży zyskowność w ostatnim kwartale roku o 20-40 proc. (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~Mietek
To fikcyjna upadłość , chodzi o wyprowadzenie środków na finansowanie KOD i akcji antyrządowych
~Zenek
Winę za upadek SK ponosi KNF poprzez brak nadzoru. Można było to zrobić duzo wczesniej i przy mniejszych stratach.
~Dżejms
To teraz pomyślcie co nas czeka jak wreszcie przestaną pudrować takie giganty jak np DB. Jak tow końcu poleeeeeeciiiiiiiii.....
~Patriotka
Jaja, dzisiaj wypłacam środki w BZWBK a tu proszę wciskają rachunek, kredyt, a nawet mieli przygotowaną specjalna ofertę depozytową tylko dla klientów SK banku. Przecież im to zyskowność się podniesie. Mamią jak to tu cudownie a jak weźmie się tabelę opłat to chyba jeden z najdroższych banków. Nie mam zamiaru dokładać do zachodniego Jaja, dzisiaj wypłacam środki w BZWBK a tu proszę wciskają rachunek, kredyt, a nawet mieli przygotowaną specjalna ofertę depozytową tylko dla klientów SK banku. Przecież im to zyskowność się podniesie. Mamią jak to tu cudownie a jak weźmie się tabelę opłat to chyba jeden z najdroższych banków. Nie mam zamiaru dokładać do zachodniego kapitału i apeluję o rozwagę.
~lol
Skoro mowa o kapitale to założyłaś konto w PKOBP ? Nie jest tani, ale ważne że Polski.
~bodzio
Dokładać do zachodniego kapitału to nie chcesz, ale z zachodniego kapitału pieniądze odbierać to chcesz. Rasowa patriotka
~AllanFrank odpowiada ~lol
tylko 30 procent jest polskie, Włosi są właścicielami
~sam odpowiada ~bodzio
debilu to Bankowy Fundusz zleca wypłatę tych środków i zapewniam cię że chodzi tu o zysk dla BZWBK bo się dobrze starał a napewno do tego nie dołoży a złotówki !!!
~logik
Czy obniżenie zyskowności oznacza stratę? Nie.
~Ads
Czytanie ze zrozumieniem... Obniży się zyskowność sektora. Straty mogę pokazać niektóre banki. Zysk bez tego obciążenia było dajmy na to 100 mln, bank musiał zapłacić dodatkowo 120 mln to według Ciebie ma obniżoną zyskowność czy stratę? Dobrze się zastanów, weź kalkulator i poczytaj sobie co oznacza księgowo ZYSK i STRATA.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki