REKLAMA

Work Service otrzyma 210 mln zł pożyczki od Gi Group

2020-08-11 08:02
publikacja
2020-08-11 08:02
Work Service otrzyma 210 mln zł pożyczki od Gi Group
Work Service otrzyma 210 mln zł pożyczki od Gi Group
fot. im_coco / / Shutterstock

Work Service uzgodnił z inwestorem, włoską spółką Gi Group, umowę pożyczki w wysokości 210 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Pożyczka jest jednym z warunków zawieszających określonych w umowie inwestycyjnej między tymi dwiema firmami.

Finansowanie zostanie przekazane na pokrycie zobowiązań płatniczych Work Service, w tym m.in. spłatę istniejącego zredukowanego zadłużenia wobec banków w kwotach wskazanych w harmonogramie spłat, a także spłatę istniejącego zadłużenia wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego oraz PFRON.

Finansowanie zostanie udzielone pod warunkiem objęcia przez Gi Group większościowego pakietu akcji w Work Service.

Zgodnie z umową Work Service zobowiązuje się do podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 105 mln zł oraz zaoferowania nowo wyemitowanych akcji po cenie emisyjnej 0,39 zł za akcję. Inwestor zobowiązuje się do objęcia takiej liczby akcji w ramach planowanego podwyższenia kapitału, których łączna cena subskrypcji będzie odpowiadała częściom kwoty pożyczki, które staną się wymagalne odpowiednio 31 grudnia 2020 r. i 31 lipca 2021 r. tj. 80 mln zł. (PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki