REKLAMA

Wittchen otrzymał od UKS decyzje dot. zobowiązań podatkowych spółki

2016-11-04 17:48
publikacja
2016-11-04 17:48

Wittchen otrzymał od dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie dwie decyzje wydane w związku z postępowaniem kontrolnym dotyczącym prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług za rok 2011 - podała spółka w komunikacie.

Na mocy pierwszej decyzji UKS określił wysokość dodatkowego zobowiązania w podatku towarów i usług za rok 2011 w wysokości 0,9 mln zł. Druga decyzja określa wysokość zobowiązania podatkowego za rok 2011 w wysokości 2,1 mln zł.

"Równocześnie UKS ustalił zwiększenie w roku 2011 przychodów podatkowych o kwotę 16,6 mln zł oraz zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów o kwotę 15,1 mln zł. W wyniku powyższego dochód do opodatkowania zwiększył się o kwotę 31,7 mln zł, co powoduje, iż wpływ w/w decyzji na łączną wysokość zwiększenia zobowiązań podatkowych za lata 2011-2016 spółka szacuje na ok. 6,9 mln zł plus odsetki" - podał Wittchen.

Spółka poinformowała, że decyzje nie są prawomocne i nie został im nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

"W opinii spółki rozliczenia podatku CIT i VAT za rok 2011 były prawidłowe, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż część operacji gospodarczych kwestionowanych obecnie przez UKS było potwierdzonych indywidualną interpretacją podatkową uzyskaną przez spółkę" - czytamy w komunikacie. (PAP)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~AZ7
I bardzo dobrze. Zobaczcie sobie w prospekcie emisyjnym jaki to twór optymalizacyjny był. Większość dochodu co roku transferowa a była do rajdów podatkowych. Tu sprzedają, tu zarabiają i tu podatki niech płacą.
~Dziad
Z jakimi ja torbami teraz pójdę?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki