Wiosenne promocje kredytów hipotecznych. Sprawdzamy warunki

Michał Kisiel2020-05-29 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-05-29 06:00

Ubywa promocji w kredytach hipotecznych, ale na rynku są jeszcze banki, które sięgają po ograniczone czasowo oferty. Specjalne warunki proponuje obecnie mBank i Pekao Bank Hipoteczny.

Do 16 czerwca można wnioskować o kredyt hipoteczny w mBanku w ramach promocji „Bezpieczna hipoteka”. Minimalna kwota finansowania to 150 tys. zł. Warunki akcji są zróżnicowane, w zależności od statusu klienta.

Osoby, które nie są klientami banku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu:

  • 2,6 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc. (standardowa stawka – 4,6 pp.),
  • 3,1 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc. (standardowa stawka – 5,1 pp.).

Klienci Active to osoby, które nie tylko posiadają rachunek osobisty w mBanku, ale również zapewniają na niego wpływy (co najmniej 5 tys. zł miesięcznie), wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą (w co najmniej 3 pełnych miesiącach z ostatnich sześciu) oraz korzystają z kredytu odnawialnego lub karty kredytowej (alternatywnie – posiadają depozyty z minimalnym saldem 25 tys. zł).

W ich przypadku promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego wynoszą odpowiednio 2 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc.) i 2,5 pp. (dla niższej wpłaty własnej).

Klienci z segmentu Intensive muszą spełnić bardziej wygórowane warunki aktywności. Minimalne wpływy na rachunek wynoszą w tym przypadku 7 tys. zł miesięcznie. Stawki marży to: 1,9 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,4 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.).

Promocja „Bezpieczna hipoteka” wystartowała bezpośrednio po poprzedniej edycji akcji promocyjnej (reklamowanej pod hasłem „Wiosna w Twoim m”). Warto zauważyć, że stawki marży we wcześniejszej ofercie były wyższe o 0,1 pp.

/ fot. Shutterstock.com /

Promocja w Pekao Banku Hipotecznym

Wiosenna promocja kredytów hipotecznych w Pekao Banku Hipotecznym przeznaczona jest dla osób, które zaciągają zobowiązanie mieszczące się w widełkach od 100 do 600 tys. zł. Finansowanie może być wykorzystane na zakup mieszkania z rynku pierwotnego (oddanego do użytkowania), przebudowę, remont lub prace wykończeniowe i refinansowanie innego zobowiązania (poza kredytami Banku Pekao SA).

Wnioski można składać do 30 czerwca 2020 r. Opłata za udzielenie kredytu wynosi od 0 do 3 proc. Zabezpieczeniem zobowiązania może być wyłącznie lokal mieszkalny. Niższe stawki marży prezentują się następująco:

  • 1,9 pp. dla kredytów z wkładem własnym pow. 40 proc. (standardowo – 2,1 pp.),
  • 1,9 pp. dla kredytów z wkładem własnym od 40 do 20 proc. (standardowo – 2,4 pp.).

Pekao Bank Hipoteczny oferuje kredyty mieszkaniowe bez tzw. sprzedaży krzyżowej. Oznacza to, że klient nie musi korzystać z dodatkowych produktów i spełniać wymogów obejmujących minimalną aktywność (np. płatności kartą czy wpływy na rachunek).

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bankierro
‘Wiosenne promocje‘ kredyt dla wielu to najwiekszy wydatek zycia. A na bankierze wiosenna promocja - kredyt niczym zakup jabłek na straganie.
ravauw
W santanderze bez negocjajcji daja ponizej 1.9 napewno cos tam trzeba spelnic, ale daja
wektorwg
Depozyt 25 tys? Czi daj nam kasę na 0,5 procent a my Ci ją pożyczymy na 4,6.....
kmierz
Uczą się od najlepszych: opłać daninę 600 PLN, dostań łaskawie 500+.

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki