REKLAMA

Większość Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się

2019-04-27 13:03
publikacja
2019-04-27 13:03

Ponad dwie trzecie Włochów uważa, że smak truskawek pogorszył się w ostatnich latach. Rezultatem tej opinii, potwierdzonej w najnowszym sondażu, jest znaczny spadek sprzedaży tych owoców.

fot. Jaroslaw Pruss / / FORUM

Z ankiety przeprowadzonej przez instytut badania rynku owoców i warzyw wynika, że 72 procent Włochów jest rozczarowanych smakiem kupowanych truskawek.

Według ponad połowy mieszkańców Włoch smak ten wręcz znacznie się pogorszył.

Jak zauważono, w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż tego owocu będącego symbolem wiosny spadła w kraju o 3 tysiące ton.

To niezadowolenie klientów skłoniło naukowców do tego, by szukać rozwiązania. Włoska Rada ds. Badań w Rolnictwie i Analizy Gospodarki Rolnej studiuje możliwość stworzenia nowych odmian truskawek, które - jak wyjaśniono - miałyby atrakcyjny dla zmysłów smak poziomek, osiągnięty wyłącznie drogą naturalną, a nie laboratoryjną.

Rozczarowanie obecnym smakiem i jakością jest tak duże, że ponad 60 procent konsumentów gotowych jest zapłacić więcej, by oszczędzić sobie przykrych niespodzianek - podkreśla się w szczycie sezonu na truskawki we Włoszech.

sw/ ulb/ pch/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Żywność

Komentarze (3)

dodaj komentarz
open_mind
Zaraz oficjalna propaganda nam powie że to nam się smak zmienił. A truskawki z dużych plantacji na całym świecie mają smak drzewa.
ajwaj
pewnie UKRY z Chernobyla woza
to i cosik mneij aromatu

Ale w nocy moga za latarke bez pradu robic
ares-
Fakt- smak większości gatunków truskawek pięknie wyglądają ale nie przypominają smaku z przed lat .

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki