REKLAMA

Watykan zaostrza restrykcje covidowe i kary za ich naruszanie

2022-01-13 06:18
publikacja
2022-01-13 06:18

Watykan zaostrzył przepisy antypandemiczne i kary za ich naruszanie. Wprowadzono obowiązek noszenia maseczek Ffp2 w miejscach zamkniętych i rozszerzono wymóg posiadania wzmocnionej przepustki sanitarnej, wystawianej tylko na podstawie szczepienia przeciwko Covid-19 lub wyleczenia.

Watykan zaostrza restrykcje covidowe i kary za ich naruszanie
Watykan zaostrza restrykcje covidowe i kary za ich naruszanie
fot. Matteo Nardone / / Forum

Tylko ze wzmocnionym tzw. Green Pass dla zaszczepionych i wyleczonych można wejść do Muzeów Watykańskich i rezydencji w Castel Gandolfo.

Ten sam obowiązek dotyczy uczestników sympozjów i konferencji w watykańskich urzędach.

Tuż po tym, gdy we Włoszech weszły w życie nowe rozporządzenia w związku z kolejną falą zakażeń i szerzeniem się wariantu Omikron, również Gubernatorat Państwa Watykańskiego podniósł poziom restrykcji i opublikował tabelę wysokości kar.

Grzywna od 25 do 160 euro przewidziana jest za naruszenie przepisów o zakazie zgromadzeń w miejscach publicznych.

Kara za brak maseczki, lub noszenie jej w niewłaściwy sposób i brak przestrzegania dystansu społecznego, wynosi od 25 do 50 euro. Wzrasta do 160 euro, jeśli dochodzi do tego w miejscach publicznych.

Grzywna za naruszenie przepisów o obowiązku izolacji bądź kwarantanny sięga 1500 euro.

Wszystkie kary ulegają podwojeniu w przypadku ponownego naruszenia przepisów.

Niezaszczepieni pracownicy Watykanu, których – jak się zauważa - jest niewielu, mają do końca stycznia czas na przyjęcie pierwszej dawki. Po tym terminie nie będą mogli przyjść do pracy, ich obecność zostanie uznana za nieusprawiedliwioną i nie otrzymają wynagrodzenia.

Zawieszone też zostały wyjazdy służbowe.

Jak podkreślono, z woli papieża Franciszka przepisy rozporządzenia dotyczą całego personelu Stolicy Apostolskiej i wszystkich watykańskich urzędów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ameba1
No cóż... najwyższe "władze" KK odjechały na maksa razem z politykami. Jeszcze niedawno można było liczyć na Kościół, a dzisiaj to sami księża muszą walczyć z tą instytucją, która wypacza nauki płynące z biblii. Gdzie to miłosierdzie i służba? Limity w kościołach? Hostia zostawiana pod drzwiami chorych? Kościół powinien No cóż... najwyższe "władze" KK odjechały na maksa razem z politykami. Jeszcze niedawno można było liczyć na Kościół, a dzisiaj to sami księża muszą walczyć z tą instytucją, która wypacza nauki płynące z biblii. Gdzie to miłosierdzie i służba? Limity w kościołach? Hostia zostawiana pod drzwiami chorych? Kościół powinien pokazać ludziom, że nie ma się czego bać, że Bóg ich ochroni. Nawet jeśli wirus nic by sobie z takich zaklęć nie robił, to gdyby wlać w ludzi trochę odwagi, to by nie było tyle nieszczęścia. Z psychologicznego punktu widzenia i też biologicznego, to stres prowadzi do choroby. Tymczasem KK wraz z mediami i politykami, robi ludziom ogromną krzywdę. Kiedyś wszyscy zbiorą plony tego, co dzisiaj zasiali. I a pro po stresu to polecam zainteresować się tematem tzw. totalnej biologii, która opiera się na głębszym zrozumieniu choroby niż tylko diagnoza i leki.
natalyn
"Niezaszczepieni pracownicy Watykanu, których – jak się zauważa, jest niewielu, mają do końca stycznia czas na przyjęcie pierwszej dawki.":

Nie jest obowiązkowe, ale musisz się zaszczepić, bo nie będziesz miał co jeść. ZNIEWOLENIE AZ KUJE W OCZY.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki