Warszawa pod śniegiem. 170 posypywarek wyjechało na ulice stolicy

170 posypywarek wyjechało na ulice Warszawy. W pierwszej kolejności muszą one zabezpieczyć przed śliskością powodowaną padającym śniegiem 1500 km ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

(fot. Aleksiej Witwicki / FORUM)

W środę pierwszy raz tej zimy w stolicy spadł śnieg. Jak informuje IMGW, W Warszawie przez najbliższe dwa dni będzie się utrzymywać duże zachmurzenie i okresami opady śniegu i śniegu z deszczem.

Posypywarki wyruszyły do akcji ok. godziny 13. "Działania służb oczyszczania miasta obejmują 1500 km stołecznych ulic – czyli te, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" – poinformował Dział Komunikacji Społecznej Zarządu Oczyszczania Miasta.

Magdalena Niedziałek, rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta w Warszawie podkreśliła, że zarząd na bieżąco kontroluje sytuację w stolicy, ponieważ - jak zaznacza - prognozy pogodowe wskazują, że śnieg w stolicy będzie jeszcze padać.

W tym sezonie zimowym posypywarki wyjechały na ulice stolicy dopiero po raz ósmy. Wcześniej zabezpieczano ulice przed gołoledzią. (PAP)

wnk/ aj/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 tindala

Zatoniemy w piasku i soli. Firmy chcą wyrobić zimową normę - tyle że zimy nie ma.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne