REKLAMA

Wakacje kredytowe po nowemu. Tusk zdradził, co planuje

2023-12-08 11:30
publikacja
2023-12-08 11:30

Banki muszą być gotowe na nowe wakacje kredytowe, ale nie będą tak drogie, jak projekt obecnego rządu - powiedział na konferencji prasowej przewodniczący PO Donald Tusk.

Wakacje kredytowe po nowemu. Tusk zdradził, co planuje
Wakacje kredytowe po nowemu. Tusk zdradził, co planuje
fot. Virrage Images / / Shutterstock

Piątek przed południem odbyło się spotkanie kandydata koalicji KO - Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy Donalda Tuska z kandydatami na przyszłych ministrów w jego gabinecie. Podczas późniejszego spotkania z dziennikarzami wskazał, że było to "robocze spotkanie z kandydatami do przyszłego gabinetu".

"Spór o wakacje kredytowe dotyczy skali, terminu. Poczekamy aż będzie gotowy projekt. Był projekt restrykcyjny, który bardzo ograniczał pulę potencjalnych beneficjentów. Jest bardzo hojny projekt ogłoszony przez Morawieckiego (...) Przygotujemy projekt, który uwzględnia interesy tych, który chcą wziąć taki kredyt (wakacje - PAP) i banki muszą być gotowe na taki projekt, który nie będzie przez nich entuzjastycznie przywitany" - powiedział Tusk.

"Przewiduję, że projekt końcowy będzie obejmował o wiele większą grupę ludzi niż w tym restrykcyjnym projekcie, ale chyba nie będzie aż tak drogi, jak proponuje to Morawiecki (...). Na pewno wakacje kredytowe będą ciągle atrakcyjnym modelem dla kredytobiorców" - dodał. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (8)

dodaj komentarz
andregru
Inflacja spada , stopy spadają a nowa władza jak stara ciągle miesza w gospodarce i wolnym rynku .
bha
Kolejne szykują się Niby wielce pomocowe wakacje???.
pnd
To jest realna pomoc dla kredytobiorców, żadne rozdawnictwo, rata nie zostaje anulowana tylko przeniesiona na koniec okresu kredytowania, banksterzy i tak mają REKORDOWE zyski, obym się załapał, bo będę bardzo rozczarowany
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
frankmaster
Brawo, szprotka! I na ciebie przyszedł istny czas nawrócenia! ;)

Powiązane: Pomoc dla kredytobiorców

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki