REKLAMA

WZ Spyrosoft zdecydowało o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW

2021-06-24 09:54
publikacja
2021-06-24 09:54
WZ Spyrosoft zdecydowało o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW
WZ Spyrosoft zdecydowało o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW
fot. Krystian Maj / / FORUM

Walne zgromadzenie spółki technologicznej Spyrosoft zdecydowało o przeniesieniu notowań akcji z NewConnect na rynek główny GPW - poinformowała spółka w komunikacie. Obecny na NewConnect od lutego 2020 roku Spyrosoft wstępnie zakłada, że debiut na GPW będzie możliwy w 2021 roku.

"Pracujemy nad prospektem, który złożymy do Komisji Nadzoru Finansowego. Po jego zatwierdzeniu przez KNF będziemy mogli zwrócić się do Giełdy Papierów Wartościowych z wnioskiem o dopuszczenie do notowań na rynku głównym" - powiedział prezes Spyrosoft Konrad Wieske.

Walne zgromadzenie przyjęło również uchwałę o emisji 21.162 akcji serii F na potrzeby programu motywacyjnego, a także o podziale zysku za 2020 rok. Cały jednostkowy zysk w kwocie 8,7 mln zł został przeznaczony na kapitał zapasowy, ponieważ spółka chce być przygotowana na kolejne inwestycje.

Spyrosoft dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia oprogramowania, od aplikacji sterujących urządzeniami po systemy typu enterprise, działające w chmurze. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak Artificial Inteligence (AI), Machine Learning (ML) czy Mixed Reality. Eksperci spółki zarządzają projektami, tworzą architekturę, a także piszą i rozwijają warstwę programistyczną oraz utrzymują wdrożone systemy.

Około 80 proc. przychodów firmy pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Firma współpracuje z 75 klientami z 6 krajów. Są to głównie podmioty z następujących branż: finanse, motoryzacja, przemysł 4.0, HR i edukacja, usługi geoprzestrzenne.

Grupa Spyrosoft to obecnie 617 osób, według danych na koniec marca 2021. Spółka ma biura w Polsce (we Wrocławiu, Białymstoku, Krakowie i Warszawie), Wielkiej Brytanii (w Ferndown), Niemczech (w Brunszwiku oraz Monachium), Chorwacji (w Zagrzebiu), Stanach Zjednoczonych (w Ann Arbor) oraz Indiach (w Vadodarze).

Spyrosoft planuje rozwijać swój biznes i zwiększać udziały w wybranych rynkach. Wysoką dynamikę przychodów zamierza osiągnąć dzięki pozyskiwaniu nowych klientów i koncentracji na firmach o dużym potencjale przychodów. Chce także rozwijać wiedzę w dziedzinach, w których się specjalizuje i zwiększać zatrudnienie.

Przychody skonsolidowane Spyrosoft w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosły 35,5 mln zł (wzrost o ponad 40 proc. rdr). Zysk operacyjny wyniósł 5,3 mln zł (+37 proc.). Skonsolidowany zysk netto zwiększył się w tym samym okresie do ponad 4 mln zł (+42 proc. r/r).

W 2020 roku przychody grupy wzrosły o 58 proc. do 112,9 mln zł. Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 20 mln zł (+167 proc.), EBITDA 21,3 mln zł (+160 proc.), zaś skonsolidowany zysk netto osiągnął 13,8 mln zł (+181 proc). (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki