REKLAMA

W związku z ASF Białoruś wprowadziła kolejne ograniczenia importowe

2019-12-30 16:53
publikacja
2019-12-30 16:53

W związku z wykryciem ASF na terenie woj. lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego Białoruś wprowadziła czasowe ograniczenia wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego - poinformował w poniedziałek Główny Lekarz Weterynarii.

fot. Piotr Małecki / / FORUM

Jak wyjaśniono w komunikacie ograniczenia obowiązują od 20 grudnia i dotyczą wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego, z wyjątkiem dodatków paszowych i gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych.

Dodano, że w dalszym ciągu obowiązują restrykcje importowe dotyczące wwozu z terytorium całej Polski: żywych świń, podatnych na ASF gatunków zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych i cyrków, nasienia i zarodków świń, mięsa wieprzowego i innych wieprzowych surowców spożywczych oraz produktów ich przetwórstwa, trofeów myśliwskich, skór, rogów, kopyt, jelit, szczeciny, otrzymanych od zwierząt podatnych na ASF, pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb (z wyjątkiem mączki paszowej z ryb, morskich ssaków, skorupiaków i bezkręgowców; dodatków paszowych i poddanych obróbce termicznej gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych). (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki