W sklepach zostawimy mniej pieniędzy

2015-07-14 07:00
publikacja
2015-07-14 07:00
fot. Adam Tuchlinski / EastNews

W sklepach zostawimy mniej pieniędzy. Ceny w najbliższych miesiącach powinny spadać - wynika z analiz Narodowego Banku Polskiego.

Mniej zapłacimy za owoce, warzywa oraz paliwo. Spodziewamy się, że będziemy mieli deflacje, czyli ujemną dynamikę cen. Deflacja nie powinna mieć trwałego charakteru - mówi Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora generalnego Instytutu Ekonomicznego NBP.

- Wynika to w dużej mierze z tego, że mamy spadki cen żywności i paliw na rynkach światowych. To są czynniki, które wyraźnie obniżyły poziom cen. Drugim czynnikiem powodującym deflację cen towarów i usług konsumpcyjnych był niższy niż przed rokiem poziom cen żywności. Był on związany z relatywnie niskimi cenami surowców rolnych na rynkach światowych, utrzymującymi się korzystnymi warunkami meteorologiczny mi w latach 2014-15 oraz rosyjskim embargiem na import żywności z wielu krajów, w tym z Polski 17.

Ograniczająco na deflację cen żywności od lutego br. oddziaływał natomiast wzrost rocznejdynamiki cen warzyw, związany z ograniczeniem skali ich upraw - informuje Narodowy Bank Polski. Jak wynika z analiz NBP już w następnych latach w sklepach zostawimy więcej pieniędzy.

Źródło:Newsrm.tv
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~miro
ceny spadają ale tylko dla producentów, rolników i sadownków, np mleko spadło z 1,60 do 1 zł a w tych "biednych" marketach dobija do 4 zł
~kamila
stale zachęcają nas do kupowania. wszystko jest na wyciągnięcie ręki, czy to w internecie czy w centrum handlowym. no i kupujemy i często za dużo. a może tak inaczej? tu fajnie piszą: blogimpel.pl/kupowac-mniej/
~bankier
No tak jak tanio to według tych ekonomicznych kretynów mniej będziemy kupować.ą więc podnoście ceny do niebotycznych wartości wtedy będzie dobrze.Gdzie ci bezmózgowcy chodzili do szkoły.Każdy normalny człowiek wie że jak jest tanio to się więcej kupuje i właśnie wtedy wydaje się więcej No tak jak tanio to według tych ekonomicznych kretynów mniej będziemy kupować.ą więc podnoście ceny do niebotycznych wartości wtedy będzie dobrze.Gdzie ci bezmózgowcy chodzili do szkoły.Każdy normalny człowiek wie że jak jest tanio to się więcej kupuje i właśnie wtedy wydaje się więcej pieniędzy.
~ele
Robię zakupy codziennie; podstawowe produkty żywnościowe i zupełnie nie zauważyłam, żebym mniej płaciła !!! Wprost przeciwnie ! O czym tu mowa ? O średniej cen ? Może meble staniały i średnia cen spadła, ale nie żywność !!! Wciąż mówi się o spadku cen ropy, a paliwa na stacjach ostatnio zdrożały - DLACZEGO Robię zakupy codziennie; podstawowe produkty żywnościowe i zupełnie nie zauważyłam, żebym mniej płaciła !!! Wprost przeciwnie ! O czym tu mowa ? O średniej cen ? Może meble staniały i średnia cen spadła, ale nie żywność !!! Wciąż mówi się o spadku cen ropy, a paliwa na stacjach ostatnio zdrożały - DLACZEGO ? Ta gadka to czysta propaganda przedwyborcza, mają nas za durniów!!!

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki