REKLAMA

W USA Republikanie odrzucają apele do zaostrzenia przepisów o broni palnej

2022-05-29 04:15
publikacja
2022-05-29 04:15
W USA Republikanie odrzucają apele do zaostrzenia przepisów o broni palnej
W USA Republikanie odrzucają apele do zaostrzenia przepisów o broni palnej
fot. Jonathan Meyer / / Pexels

Podczas konwencji Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA) były prezydent Donald Trump, senator Ted Cruz i inni Republikanie odrzucili wezwania do zaostrzenia przepisów o broni palnej. W sobotę przywódca NRA Wayne LaPierre uniknął głosowania nad wotum nieufności.

„Pomimo kontrowersji związanych z tym zgromadzeniem (po wtorkowej masowej strzelaninie w teksańskim Uvalde, gdzie zginęło 19 uczniów i dwie nauczycielki) kierownictwo NRA i jego zwolennicy pozostali nieugięci w pro-wolnościowym stanowisku, nawet w obliczu publicznych apeli o zaostrzenie przepisów dotyczących broni” – podał Bloomberg.

Trump, Cruz inni republikańscy przywódcy odrzucili wysiłki zmierzające do wprowadzenia ograniczeń dotyczących zakupów i używania broni palnej. Krytykowali Demokratów i innych aktywistów domagających się wprowadzenia ograniczeń uzasadniając to konstytucyjnym prawem do noszenia broni.

Były prezydent wezwał w piątek do podjęcia takich działań, jak m.in. zapewnienie, że szkoły będą miały jedno wejście z uzbrojonymi ochroniarzami. Jak dodał, niektórzy nauczyciele powinni mieć prawo do noszenia broni palnej.

„Jedynym sposobem na powstrzymanie złego faceta z bronią jest dobry facet z bronią" – ocenił były prezydent.

Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa służb specjalnych USA w czasie przemówienia Trumpa na sali obrad obowiązywał zakaz posiadania broni.

LaPierre, który piastuje stanowisko szefa NRA od ponad 30 lat, uniknął wotum nieufności. Autor wniosku, Robert Ryan z Arkansas, oskarżył go o "tchórzostwo" za to, że nie nosi broni palnej do ochrony osobistej.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mma/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Strzelanina w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki