W Rosji będą karać za spekulowanie biletami na Mundial

W Rosji wprowadzono kary za spekulowanie biletami na przyszłoroczne mecze piłkarskich Mistrzostw Świata. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Dmitrij Miedwiediew.

(YAY Foto)

Bilety na Mundial sprzedawane są na specjalnych zasadach kibicom z całego świata, którzy biorą udział w losowaniach organizowanych przez FIFA. Bilet jest nie tylko potwierdzeniem wykupu miejsca na stadionie, ale również imiennym dokumentem pozwalającym na uzyskanie rosyjskiej wizy i paszportu kibica.

Osoba fizyczna, która zostanie złapana na spekulowaniu wejściówkami na mecze, zapłaci grzywnę w wysokości od dwudziestokrotności do dwudziestopięciokrotności ceny biletu, ale nie mniej niż 50 tysięcy rubli, to jest około 750 euro. Trzykrotnie wyższe kary przewidziano dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a firmy złapane na tym procederze zapłacą nawet milion rubli kary, to jest około 15 tysięcy euro. Przepisy rozporządzenia podpisanego przez rosyjskiego premiera dotyczą także osób, które fałszują bilety lub dokumenty uprawniające do ich nabycia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/dw

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil