REKLAMA

W PKO BP płatność Blikiemiem w kantorze internetowym

2020-05-11 14:15
publikacja
2020-05-11 14:15
W PKO BP płatność Blikiemiem w kantorze internetowym
W PKO BP płatność Blikiemiem w kantorze internetowym
/ PKO BP

Klienci PKO BP mogą w kantorze internetowym kupić walutę za pomocą systemu płatności mobilnych Blik - poinformował w poniedziałek bank. Jak dodano, z kantoru korzysta ponad pół miliona użytkowników; 75 proc. transakcji realizują za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

"PKO Bank Polski udostępnił nową funkcję w kantorze internetowym – klienci mogą kupić walutę za pomocą systemu płatności mobilnych Blik. Z tej usługi skorzystają osoby posiadające konta walutowe oraz dostęp do serwisu bankowości mobilnej lub internetowej w PKO Banku Polskim. Z kantoru korzysta już ponad pół miliona użytkowników, którzy 75 proc. transakcji realizują w aplikacji mobilnej" - poinformował bank w komunikacie.

Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim Paweł Placzke podkreśla, że wdrożenie transakcji Blik "to ważny krok w otwarciu kantoru na płatności z zewnątrz".

"Jesteśmy pierwszym bankowym kantorem, który pozwala na zakup waluty w ten sposób. Co warto podkreślić, korzystanie z tej opcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – to nas wyróżnia wśród konkurencji" – powiedział cytowany w komunikacie Placzke.

W komunikacie przekazano, że rozwiązanie wykorzystuje bramkę płatniczą firmy eService.

Aby zapłacić BLIKiem w kantorze trzeba: mieć dostęp do aplikacji mobilnej lub serwisu iPKO oraz aktywowany dostęp do kantoru; posiadać konto walutowe; środki na koncie w innym banku, który obsługuje BLIKa. Ponadto, wysokość transakcji w kantorze z wykorzystaniem BLIKa z innego banku zależy od limitów, ustalonych w ramach tego systemu płatności.

Bank przekazał, że płatności BLIKiem są bezpłatne, a transakcja natychmiastowa - waluta od razu trafia na konto walutowe klienta. Należy wprowadzić kod BLIK bezpośrednio w kantorze, bez przekierowywania na stronę pośrednika płatności. Dzięki wprowadzeniu Blika do kantoru klienci mogą płacić środkami z konta w innym banku.

"Nowym rozwiązaniem w kantorze jest także uruchomienie dostępu do wymiany waluty dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Dotychczas młodzi klienci pomimo, że byli posiadaczami konta osobistego w polskiej walucie i rachunku walutowego, nie mogli używać internetowego kantoru banku, a tym samym w pełni korzystać z pakietu walutowego" - czytamy.

Kantor internetowy PKO BP umożliwia wymianę 50 par walutowych z dowolnego miejsca o każdej porze. Oferuje wymianę 11 walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF oraz PLN). Można z niego korzystać w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki