W Czechach lecznicza marihuana będzie legalna

W Czechach marihuana stosowana w celach leczniczych będzie legalna. Ustawę w tej sprawie uchwalił Senat. Wcześniej opowiedzieli się za nią posłowie, a teraz .trafi do prezydenta.

Ustawa przewiduje, że konopie indyjskie będą importowane pod kontrolą państwa z Izraela i Holandii. Dopiero od 2014 roku będzie je można uprawiać w Czechach na podstawie specjalnej koncesji. Państwo będzie kontrolować nie tylko wielkość uprawy określoną zezwoleniem, ale i przetwórstwo. Zajmie się też dokładną kontrolą jakości leków z zawartością konopi.

Pacjent będzie mógł zakupić marihuanę i leki z konopi tylko po przedłożeniu tzw. elektronicznej recepty. Osoba ta będzie zapisana w specjalnym rejestrze, do którego będą mieć dostęp organy ścigania.

Według wielu lekarzy specjalistów, leki z zawartością konopi pomagają łatwiej znosić dolegliwości chorym na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona czy AIDS.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Szukała,Praga/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~xgucox

Chorzy powinni mieć z urzędu pozwolenie na hodowanie sobie leku :-/ Przecież będą bardziej sprawni niepełnosprawny hehehe no wiecie o co mi chodzi.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil