REKLAMA

W Berlinie kolejki do lokali wyborczych. Padł rekord w wyborach korespondencyjnych

2021-09-26 13:20
publikacja
2021-09-26 13:20
W Berlinie kolejki do lokali wyborczych. Padł rekord w wyborach korespondencyjnych
W Berlinie kolejki do lokali wyborczych. Padł rekord w wyborach korespondencyjnych
fot. WOLFGANG RATTAY / / Reuters

W słoneczną i ciepłą niedzielę przed wieloma lokalami wyborczymi w Berlinie ustawiły się kolejki. Obok wyborów do Bundestagu w stolicy trwają także m.in. wybory do Izby Deputowanych. Ustanowiono rekord liczby głosów oddanych drogą pocztową.

Od rana przed wieloma lokalami wyborczymi w Berlinie ustawiły się kolejki chętnych do oddania głosu w wyborach. Jeden z berlińskich użytkowników Twittera oszacował nawet, że kolejka przed jego lokalem wyborczym liczyła 150 metrów.

W niektórych lokalach w ostatniej chwili pojawiły się problemy z obsadą komisji wyborczych, co opóźniło ich otwarcie. Również przepisy higieniczne związane z pandemią koronawirusa mogą wpływać na wydłużenie czasu oczekiwania na oddanie głosu.

Poza tym, obok wyborów do Bundestagu, w stolicy trwają także wybory do Izby Deputowanych, wybranych zostanie także dwanaście parlamentów okręgowych. Wyborcy decydują też, czy korporacje mieszkaniowe posiadające ponad 3 tys. mieszkań powinny zostać wywłaszczone.

Według państwowej administracji wyborczej jeszcze nigdy w Berlinie nie było tylu głosowań jednego dnia.

2257 lokali wyborczych w Berlinie zostanie zamkniętych o godz. 18, po czym rozpocznie się liczenie głosów. 2,45 mln mieszkańców stolicy Niemiec jest uprawnionych do głosowania w wyborach do Izby Deputowanych.

"Ustanowiono już rekordową liczbę głosów oddanych drogą pocztową" - informuje portal RND. Według komisarza wyborczego landu wydano w sumie 988 201 kart do głosowania. Oznacza to, że liczba osób, które otrzymały dokumenty głosowania drogą pocztową, jest o 44 proc. wyższa niż w wyborach do Bundestagu w 2017 r. Cztery lata temu wysłano 686 177 kart do głosowania.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ fit/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
pozhoga
Hmmm, dziwne: czyli wybory drogą korespondencyjną to jednak nie jest zagrożenie dla tej, no, demokracji?
carlito1
Hehe będzie jak u Putina ??? 120% ot to silna demokracja
abcx
Hmm, żeby tylko od tych rekordów nie wyszła im frekwencja wyborcza 112% tak jak w ostatnich wyborach w USA w Kalifornii... całe stada umarlaków uczestniczą korespondencyjnie w wyborach taka ostatnio moda w nowoczesnych demokracjach ;)
and00
"Padł rekord w wyborach korespondencyjnych"

OOO to u nich takie wybory są praworządne???
Bo u nas podobno nie
the_mind_renewed
"Obecnie w wyborach biorą udział tylko naiwniacy i pożyteczni głupcy"
Jak weźmiesz pod uwagę sterowane występujące wszędzie pogłębiające się braki, kontenerowce parkujące na redach wypełnione towarem - (setki) w USA, Pandemia. A to jeszcze daleko do finału, to zrozumiesz że mam racje rozszerzając myśl
"Obecnie w wyborach biorą udział tylko naiwniacy i pożyteczni głupcy"
Jak weźmiesz pod uwagę sterowane występujące wszędzie pogłębiające się braki, kontenerowce parkujące na redach wypełnione towarem - (setki) w USA, Pandemia. A to jeszcze daleko do finału, to zrozumiesz że mam racje rozszerzając myśl Orwella.

"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell. I tu Orwell nie docenił potęgi obecnych Korporacji, które potrafią doprowadzić do swoich niecnych celów niezależnie od tego kogo byś nie wybrał. Twój udział w wyborach nie ma żadnego znaczenia !.

Ostre porządkowanie należało by rozpocząć od polityków, szefów korporacji oraz filantropów którzy Posiadają nieograniczone środki finansowe w tym też (Dodruk) w przeciwieństwie do ubezwłasnowolnionych przez nich rządów, i chcą na siłę naszego dobra. Wtrącając nas w otchłań długu zastraszenia i nowoczesnej niewoli. Bo po prostu jesteśmy na etapie gdzie Korporacje przejmują świat ! Przy pomocy całkowicie skorumpowanych rządów.
itso_cien_na_sciane
nieprawda twój udział w wyborach ma kluczowe znaczenie w Polsce jest cała masa partii do wyboru i są partie co obiecują zmianę
the_mind_renewed odpowiada itso_cien_na_sciane
Witaj w klubie naiwniaków i pożytecznych głupców.
pozhoga odpowiada itso_cien_na_sciane
Jak mi Donek ostatnio obiecał zmianę to do tej pory nie mogę się doliczyć połowy oszczędności emerytalnych.
talmud
niemcy próbują wyzwolić się spod okupacji a polska ściągnęła sobie większą zarazę niż krzyżaków :(:(

Powiązane: Wybory parlamentarne w Niemczech

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki