REKLAMA
WAŻNE

Votum zakończyło przegląd opcji strategicznych, zakłada utworzenie segmentu OZE

2020-10-12 16:20
publikacja
2020-10-12 16:20
gpw.pl

Zarząd Votum zdecydował o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych - podała spółka w komunikacie. Zarząd zdecydował, że dywersyfikacja zakresu działalności grupy będzie nakierowana na utworzenie segmentu odnawialnych źródeł energii, jako jednego z kluczowych źródeł przychodów w kolejnych latach.

"Bazując na ocenie sytuacji rynkowej oraz posiadanych zasobów, w tym w szczególności sieci dystrybucyjnej, zarząd emitenta przyjął, że dywersyfikacja zakresu działalności grupy kapitałowej Votum będzie nakierowana na utworzenie segmentu odnawialnych źródeł energii jako jednego z kluczowych źródeł przychodów w kolejnych latach. Nie wykluczając akwizycji zarząd emitenta przyjmuje, że dalszy rozwój grupy kapitałowej będzie oparty na wzroście organicznym" - napisano w komunikacie.

Votum rozpoczęło przegląd opcji strategicznych w listopadzie 2018 r.

W marcu 2020 r. spółka zdecydowała o powołaniu nowej spółki akcyjnej pod nazwą Votum Energy, która będzie prowadziła działalność w sektorze energii odnawialnej.

W poniedziałek Votum poinformowało także o zakończeniu trzech procesów due diligence - dwóch spółek z obszaru internetowych kanałów dystrybucji oraz placówki z segmentu rehabilitacyjnego - i nienabywaniu udziałów tych spółek. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki