REKLAMA

UniCredit ma oferty nabycia Pioneer Investments

2016-11-14 09:13
publikacja
2016-11-14 09:13

UniCredit otrzymał oferty na zakup Pioneer Investments i prowadzi rozmowy z potencjalnymi kupcami - podał UniCredit w komunikacie.

fot. Stefano Rellandini / / FORUM

Bank podał, że wyniki dokonywanego przeglądu strategicznego, mającego na celu wzmocnienie i zoptymalizowanie pozycji kapitałowej całej grupy i poprawy jej rentowności, zostaną ogłoszone 13 grudnia.

UniCredit podał, że nie ma pewności, czy rozmowy dotyczące Pioneer Investments zakończą się zawarciem umowy.

Włoskie media informowały we wrześniu, że UniCredit otrzymał osiem niewiążących ofert na Pioneera.

Pod koniec lipca UniCredit informował, że zakończył rozmowy z Banco Santander i Sherbrooke Acquisition Corp w sprawie połączenia Pioneer Investments i Santander Asset Management.

W listopadzie 2015 roku podpisano umowę, na mocy której Pioneer Investments i Santander Asset Management miały się połączyć, by stworzyć globalnego lidera zarządzania aktywami. Zamknięcie transakcji planowane było w 2016 roku.

"Strony prowadziły szczegółowe rozmowy w sprawie możliwych rozwiązań koniecznych do spełnienia wymogów regulacyjnych celem zakończenia tej transakcji, ale z braku jakiegokolwiek możliwego rozwiązania w rozsądnym horyzoncie czasowym, strony zdecydowały o zakończeniu rozmów" - napisano w komunikacie UniCredit.

Tym samym Pioneer Investments zostanie włączony w przegląd opcji strategicznych, o którym UniCredit informował 11 lipca br., a którego wyniki mają zostać przekazane do wiadomości przed końcem 2016 r. Analizowane będą dla Pioneera różne opcje, w tym potencjalne IPO.

"Celem jest zapewnienie spółce odpowiednich środków, by przyspieszyć wzrost i kontynuować rozwój najlepszych rozwiązań i produktów dla jej klientów i partnerów" - napisano.

Pioneer Investments to globalna firma inwestycyjna zarządzająca aktywami, która na dzień 30 czerwca 2016 roku zarządzała aktywami o wartości prawie 221 mld euro, z czego większość (77 proc.) to europejski rynek.

PAP pel/ jtt/ B.pl jk/ ISBNews seb/ gor/

Źródło:Bankier24
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki