REKLAMA

Ukraina: listy gończe za 18 wysokimi urzędnikami Rosji

2016-08-22 16:33
publikacja
2016-08-22 16:33

Prokuratura Generalna w Kijowie rozesłała listy gończe za 18 wysokimi urzędnikami Rosji, w tym za ministrem obrony Siergiejem Szojgu, którzy podejrzewani są o udział w zamachu na bezpieczeństwo narodowe Ukrainy - poinformował prokurator Jurij Łucenko.

fot. / / YAY Foto

Wśród ściganych jest także m.in. doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Siergiej Głaziew, dwóch wiceministrów obrony narodowej oraz dziesięciu generałów rosyjskiej armii - przekazał na konferencji prasowej w poniedziałek.

Łucenko dał do zrozumienia, że przygotowywane są podobne kroki wobec prezydenta Putina i premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Pracujemy nad tym - powiedział prokurator generalny.

Jak wyjaśnił, zawiadomienia o podejrzeniu i wezwania na przesłuchania doręczono zainteresowanym pocztą elektroniczną i kurierską na adresy miejsc ich pracy.

Prócz Szojgu i Głaziewa zawiadomienia otrzymali: Oleg Bielawiencew, b. pełnomocnik prezydenta Rosji w tzw. Krymskim Okręgu Federacyjnym, pierwszy zastępca ministra obrony i naczelnik sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych, Walerij Gierasimow, a także wiceministrowie obrony - Dmitrij Bułhakow i Nikołaj Pankow.

Listy nadeszły także do: dowódcy stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, Ołeksandra Witki i oficerów, pełniących ważne stanowiska w tej formacji w 2014 roku, czyli w czasie, gdy Rosja zaanektowała należący ten do Ukrainy półwysep. Zawiadomienia przesłano również dowódcom zachodniego i południowego okręgu wojskowego Rosji i ich podwładnym.

Na Ukrainie od wiosny 2014 roku trwa konflikt z Rosją, która zajęła Krym, oraz toczą się walki między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju. Dotychczas zginęło w nich ponad 9,5 tys. osób.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ kot/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~StanRS
Ciekawe czy Mongołowie wypłacili odszkodowanie Upadlinie za zniszczenie Kijowa w XIII wieku;)).
~plutarch
9500 ludzi do piachu z woli cara (nienasycona pazerność na władzę).
~zet
....z woli oligarcha ktory ma rozum plutarcha
~zez
Ja rozumiem potrzebę wojny propagandowej, ale jest taki poziom, gdy zaczyna się ośmieszać samego siebie a nie przeciwnika, a wysyłanie "listu gończego" za przywódcą innego państwa to zagranie, którego nawet USA nie zastosowały
~plutarch
żebyście się tam w Olgino nie zdziwili w końcu
~bumbum
Nawet najbardziej ogłupiony propagandą leming powinien zauważyć, że Ukraina tonie w oparach nonsensu i sama nie wie czego chce, a np. te listy gończe to kabaret.
~plutarch
ja widzę tylko lejącego juchę trolla putasowskiego
~kecz
a co towarzyszach Rosji w jakich oparach są.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki