REKLAMA

USA przeznaczą 60 mln dolarów na walkę z propagandą

2017-09-01 14:49
publikacja
2017-09-01 14:49
fot. Toru Hanai / Reuters

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson zatwierdził przeznaczenie 60 mln dolarów na walkę z państwowymi kampaniami dezinformacyjnymi oraz propagandą ugrupowań terrorystycznych, w tym Państwa Islamskiego, w ramach Global Engagement Center - informuje portal Politico.

Powołując się na przedstawiciela Departamentu Stanu, portal Politico podał, iż Tillerson podjął decyzję w tej sprawie w ubiegłym tygodniu.

Prawie 20 mln z tej sumy będzie przeznaczone na walkę z propagandą szerzoną przez terrorystów, w tym IS. 40 mln dolarów, wydzielone ze środków Pentagonu, ma być wykorzystane do walki z propagandą sponsorowaną przez państwa, w tym z dezinformacyjną kampanią prowadzoną przez Rosję - zaznacza Politico.

Tillerson podkreślił, że "docenia silne poparcie Kongresu w kwestii przeciwdziałania tym dwóm zagrożeniom dla państwowego bezpieczeństwa".

Politico podawało wcześniej, że Tillerson zwlekał z podjęciem decyzji o przekazaniu środków, wywołując niezadowolenie zarówno po stronie Demokratów jak i Republikanów.

"Cieszę się, że sekretarz Tillerson podejmuje kolejne kroki w tej sprawie i mam nadzieję, że traktuje misję Global Engagement Center poważnie. (...) Miejmy teraz nadzieję, że możemy wykorzystać te środki na walkę ze szkodliwą propagandą i wsparcie wolnych mediów w miejscach, które desperacko tego potrzebują" - powiedział w rozmowie z Politico demokratyczny senator Chris Murphy.

Global Engagement Center jest jednostką, która powstała w 2016 roku w miejsce Center for Strategic Counterterrorism Communications w celu zwalczania propagandy szerzonej przez terrorystów. Od tamtej pory poszerzyła swoją misję o walkę z finansowanymi przez państwa kampaniami dezinformacyjnymi. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki