Tusk na Twitterze "celuje" w plecy Trumpa i pisze o sezonowych turbulencjach w relacjach

Wycelowane w plecy prezydenta USA Donalda Trumpa dwa palce i słowa o "sezonowych turbulencjach" w relacjach, pomimo których przyjaźń transatlantycka ma trwać - taki obrazkowo-tekstowy komentarz do szczytu NATO zamieścił na Twitterze szef EPL Donald Tusk.

Na zdjęciu, które zostało opublikowane przez byłego polskiego premiera, a które pochodzi z jednego ze spotkań, gdy był on przewodniczącym Rady Europejskiej, poza nim i Trumpem jest jeszcze kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Giuseppe Conte.

W plecy stojącego lub idącego o krok przed Tuskiem Trumpa polski polityk "celuje" dwoma palcami prawej dłoni. Całość opatrzył komentarzem: "Pomimo sezonowych turbulencji nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać #Trump #NATO".

Tusk jako szef Rady Europejskiej w nieco bardziej dyplomatyczny sposób wyrażał już wcześniej sprzeciw wobec niektórych posunięć amerykańskiego prezydenta, dotyczących m.in. jego polityki handlowej wobec Europy.

Po wyborze na szefa Europejskiej Partii Ludowej zapowiadał, że będzie angażował się w życie publiczne bez ograniczeń, które nakładało na niego stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zakończony w środę w Londynie szczyt NATO odbywał się w cieniu podziałów między państwami sojuszniczymi. Trump od początku swojej kadencji krytykuje kraje europejskie należące do Sojuszu, zwłaszcza Niemcy, za zbyt małe wydatki na obronność.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)

stk/ mal/ mkr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 11 silvio_gesell

Dziadek nauczył.

! Odpowiedz
32 8 marxs

wszystkim PISmakom poniżej proponuję pocałowanie trampka w dudę albo zrobienie mu łaski a najlepiej i jedno i drugie równocześnie(niemożliwe? Polak potrafi hehe)

! Odpowiedz
8 41 degrengolada

tusk to typowy atencjusz, żart w jego stylu i na jego poziomie..

! Odpowiedz
7 48 piotr_malkontent

A Wy oczekiwaliście po szatniarzu inteligentnego poczucia humoru? Ja nie... ale przyznam, marynarki podaje super z tym, że do kamerdynera to mu jeszcze daleko.

! Odpowiedz
2 33 daniel_1

"Chodź szogunie"

! Odpowiedz
9 52 artur17

Dno. Wstyd że taki ktoś był premierem Polski.

! Odpowiedz
6 40 hairy_portier

Tylko czekać aż Trump sobie "zażartuje" z Tuska.

! Odpowiedz
5 47 novus

Paskudny gest - nawet Merkel się widocznie zdziwiła jego głupim żartem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil