Tusk na Twitterze "celuje" w plecy Trumpa i pisze o sezonowych turbulencjach w relacjach

2019-12-05 14:45
publikacja
2019-12-05 14:45
Rada Europejska

Wycelowane w plecy prezydenta USA Donalda Trumpa dwa palce i słowa o "sezonowych turbulencjach" w relacjach, pomimo których przyjaźń transatlantycka ma trwać - taki obrazkowo-tekstowy komentarz do szczytu NATO zamieścił na Twitterze szef EPL Donald Tusk.

Na zdjęciu, które zostało opublikowane przez byłego polskiego premiera, a które pochodzi z jednego ze spotkań, gdy był on przewodniczącym Rady Europejskiej, poza nim i Trumpem jest jeszcze kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Giuseppe Conte.

W plecy stojącego lub idącego o krok przed Tuskiem Trumpa polski polityk "celuje" dwoma palcami prawej dłoni. Całość opatrzył komentarzem: "Pomimo sezonowych turbulencji nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać #Trump #NATO".

Tusk jako szef Rady Europejskiej w nieco bardziej dyplomatyczny sposób wyrażał już wcześniej sprzeciw wobec niektórych posunięć amerykańskiego prezydenta, dotyczących m.in. jego polityki handlowej wobec Europy.

Po wyborze na szefa Europejskiej Partii Ludowej zapowiadał, że będzie angażował się w życie publiczne bez ograniczeń, które nakładało na niego stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zakończony w środę w Londynie szczyt NATO odbywał się w cieniu podziałów między państwami sojuszniczymi. Trump od początku swojej kadencji krytykuje kraje europejskie należące do Sojuszu, zwłaszcza Niemcy, za zbyt małe wydatki na obronność.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)

stk/ mal/ mkr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
marxs
wszystkim PISmakom poniżej proponuję pocałowanie trampka w dudę albo zrobienie mu łaski a najlepiej i jedno i drugie równocześnie(niemożliwe? Polak potrafi hehe)
degrengolada
tusk to typowy atencjusz, żart w jego stylu i na jego poziomie..
piotr_malkontent
A Wy oczekiwaliście po szatniarzu inteligentnego poczucia humoru? Ja nie... ale przyznam, marynarki podaje super z tym, że do kamerdynera to mu jeszcze daleko.
artur17
Dno. Wstyd że taki ktoś był premierem Polski.
hairy_portier
Tylko czekać aż Trump sobie "zażartuje" z Tuska.
novus
Paskudny gest - nawet Merkel się widocznie zdziwiła jego głupim żartem.

Powiązane: Szczyt NATO

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki