REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Tusk: Polska i Finlandia są europejskim biegunem wzrostu

2013-05-27 14:40
publikacja
2013-05-27 14:40
Dodaj Bankier.pl w Google

Polska i Finlandia to kraje, które wciąż są europejskim biegunem umiarkowanego wzrostu - powiedział premier Donald Tusk w poniedziałek po spotkaniu z szefem fińskiego rządu Jyrki Katainenem.

"Finlandia i Polska to kraje, które stanowią o tym, że ta część Europy, ten region oceniany jest jako dobrze radzący sobie w czasach ciężkiego kryzysu, nawet jeśli obywatele w naszych krajach oczekują, i słusznie, zdecydowanie więcej" - powiedział Tusk w Gdańsku na wspólnej z Katainenem konferencji prasowej.

Jak ocenił, Polska, Finlandia, ale także Szwecja, państwa bałtyckie i Słowacja "są dzisiaj europejskim biegunem niestety umiarkowanego, ale jednak wciąż biegunem wzrostu".

Tusk zauważył, że Polska i Finlandia nie mają sprzecznych, konfliktowych interesów. "Naszą wspólną troską jest stan środowiska naturalnego, szczególnie jeśli chodzi o Bałtyk" - zadeklarował polski premier.

Wakacje na giełdzie

Poinformował, że rozmawiał z Katainenem również o kwestiach obronności, m.in. o współpracy między firmą Patria a Bumarem. Jak dodał, kolejny temat rozmów to "działania prointegracyjne w Europie, m.in. dotyczące finansów europejskich, unii bankowej oraz tempa integracji europejskiej i tempa negocjacji nad budżetem unijnym".

Rozmowy premierów dotyczyły też przygotowań do posiedzeń Rady Europejskiej - w czerwcu i grudniu 2013 roku, a także planowanego na listopad Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. (PAP)

mrr/ son/ jra/

Źródło:PAP
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Największy koncern tytoniowy w Polsce: wygaszamy papierosy, bo nie widzimy dla nich przyszłości
Tematy

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Mario
W Finlandii kasę pompuje rząd w innowacyjne technologie i badania, dlatego wszystkie liczące się firmy mają tam oddziały, ale niewiele produkują bo jest drogo. U nas rozwój jest wynikiem pompowania kasy z UE. Unia pozwoli nam budować drogi itp, ale kasy na rozwój konkurencyjnych projektów nigdy nie dostaniemy.
~endi
że też mu ten p arszywy jęzor w końcu nie uschnie ...
~ZNAWCA TEMATU
I UPARCIE TWIERDZI ZE DOKONA ZMIANY Z RUDEGO NIEUDOLNEGO NA RUDEGO WYGNANEGO !
~mc
No i znowu sukces. Ta partia jest na nie "skazana".
~azza
A ten nieudaczny urzędniczyna dalej będzie bił po oczach tą swoją propagandą sukcesu ! POrzygać się można.
~Edd
co za hipokryta z tego pajaca
~polak
Był program mieli młodzi wrócic z emigracji i co?dupa. Teraz program wiecej dzieci i co bedzie dupa bo roboty nima?...................Polska ma być producentem niewolników w UKE,tak zadecydował najjasniejszy..........
~Oleg
... ale naiwnych lemingów coraz mniej i mniej.....
~bandit
a jaśnie nam panujący premier pułtusk nie wie że bumaru już ni ma. a biegunem to my jesteśmy - tylko nazwa biegunu inna - ANUS MUNDI.
~Robsi
Porównanie POlandii do Finlandii to czyste szaleństwo i głupota !!!

Powiązane: Finlandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki