REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Tureckie władze chcą aresztować byłego piłkarza Hakana Sukura

2016-08-12 09:53
publikacja
2016-08-12 09:53
Dodaj Bankier.pl w Google

Turcja wydała nakaz aresztowania wobec byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji kraju Hakana Sukura. Sukur rozegrał w kadrze 115 meczów i zdobył z nią brązowy medal na mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.

fot. REUTERS/Umit Bektas / / FORUM

Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 2011 został deputowanym z listy Partii Sprawiedliwości i Rozwoju prezydenta Recepa Erdogana, jednak po 2 latach odszedł z klubu i stał się posłem niezrzeszonym. W ostatnich latach przebywał na emigracji w Stanach Zjednoczonych i wspierał tam opozycyjnego duchownego Fethullaha Gulena, którego władze w Ankarze oskarżają o inspirację puczu z 15 lipca.

Według agencji Anadolu, prokuratorzy oskarżają Sukura o członkostwo w "uzbrojonej grupie terrorystycznej". Tak władze w Ankarze nazywały dotąd ruch Fethullaha Gulena.

W lutym tego roku, przebywającemu już w Stanach Sukurowi prokuratorzy postawili zarzuty znieważania prezydenta i jego syna, za co grozi mu do 4 lat więzienia. Chodziło o krytyczne wpisy byłego piłkarza na Twitterze.

44-letni Hakan Sukur dwudziestoletnią karierę piłkarską zakończył w 2007 roku. Przez wiele lat był zawodnikiem Galatasaray Stambuł, próbował też swoich sił we włoskich i angielskich klubach. Największe sukcesy odnosił w tureckiej reprezentacji. W 112 meczach kadry zdobył 51 goli, co daje mu bezapelacyjne pierwsze miejsce w historii tureckiego futbolu.

Wakacje na giełdzie

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/Anadolu/to/pbp

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Fick
Jak tak dalej pójdzie to w tym chorym m.a.h.o.metańskim kraju będzie tyle samo więźniów co w gejowskim USA Baracka HUSSEINA Obamy, ktory jest autorem b. demokratycznego powiedzenia, że " Blogi internetowe zagrażają demokracji" ..
~Romek
Turcja coraz bliżej do Daeszu.
~perez
a co to że był piłkarzem to juz nietykalny?
~cantstamptheTrump
W oczach Erdogana, bandyty, na pewno nie
~lewak odpowiada ~cantstamptheTrump
Najlepiej zamknać wszystkich po co sie rozdrabniać

Powiązane: Turcja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki