REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Trump wzywa prezydenta Obamę do ustąpienia z urzędu

2016-06-13 02:05
publikacja
2016-06-13 02:05
Dodaj Bankier.pl w Google

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump wezwał w niedzielę prezydenta Baracka Obamę, by ustąpił z urzędu, gdyż w swym wystąpieniu po masakrze w Orlando nie mówił o "radykalnym islamie".

fot. Carlo Allegri / / YAY Foto

"W swoim dzisiejszym wystąpieniu prezydent Obama haniebnie odmówił użycia słów: radykalny islam i już tylko z tego powodu powinien ustąpić" - oświadczył Donald Trump.

Trump uważa, że z wyścigu prezydenckiego powinna wycofać się faworytka Demokratów Hillary Clinton, gdyż tak jak Obama nie użyła słów "radyklany islam" w swym wystąpieniu po ataku w Orlando.

Wakacje na giełdzie

"To, co się stało w Orlando, to dopiero początek. Nasi przywódcy są słabi i nieskuteczni" - napisał Trump na Twitterze. Podkreślił, że miał rację, ostrzegając wcześniej przed "radykalnym islamskim terroryzmem". Wezwał do "bezwzględności i czujności".

Powtórzył, że konieczne jest wprowadzenie zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych muzułmanów urodzonych poza USA. "Nie możemy już sobie pozwolić na polityczną poprawność" - podkreślił miliarder.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w niedzielę, że tego dnia doszło do "najkrwawszej strzelaniny w amerykańskiej historii". Atak w nocnym klubie dla gejów w Orlando, na Florydzie, w którym zginęło 50 ludzi, nazwał "aktem terroru" i "aktem nienawiści".

Hillary Clinton nazwała strzelaninę w klubie nocnym dla gejów w Orlando na Florydzie "aktem terroru", który wymaga od Amerykanów "podwojenia wysiłków", aby powstrzymać podobne napaści.

Sprawcą masakry w Orlando był Omar S. Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego. Służby podały, że urodził się w Nowym Jorku w 1986 roku.

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) wzięła na siebie odpowiedzialność za strzelaninę w nocnym klubie dla gejów w Orlando - podała w niedzielę powiązana z IS agencja informacyjna Al-Amak.

Według amerykańskich telewizji NBC i CNN tuż przed dokonaniem masakry w nocy z soboty na niedzielę Mateen złożył deklarację wierności Państwu Islamskiemu, dzwoniąc pod alarmowy numer 911; miał on też być znany FBI ze swoich "islamistycznych sympatii". Sprawca masakry został zastrzelony przez policję. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~morski_WILK
bez trumpa swiat bedzie w wielkim niebezpieczenstwie zwroccie uwage ze wylewajace sie szambo na swiat z roku na rok przyspiesza strach pomyslec co bedzie za 10-15 lat
~niepelnosprawny_org
"Powtórzył, że konieczne jest wprowadzenie zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych muzułmanów urodzonych poza USA. "Nie możemy już sobie pozwolić na polityczną poprawność" - podkreślił miliarder."
nie przebiera w słowach
~jo44
taaaa. A wszystko przez za łatwy dostęp do broni. . .
bdw: widać jak wyznawcy kóz się integrują w społeczeństwie...mają obywatelstwo, znają języki, znają sąsiadów ... są tolerancyjni ale wg własnych reguł ..
ps z tych samych powodów niemce nie wystąpią w czwartek w pełnym składzie bo kilku z nich ma ramadan i nie przyjmuje
taaaa. A wszystko przez za łatwy dostęp do broni. . .
bdw: widać jak wyznawcy kóz się integrują w społeczeństwie...mają obywatelstwo, znają języki, znają sąsiadów ... są tolerancyjni ale wg własnych reguł ..
ps z tych samych powodów niemce nie wystąpią w czwartek w pełnym składzie bo kilku z nich ma ramadan i nie przyjmuje posiłków do lipca .. ha ha.
~tłumaczKORANU_PIS
a u nas zagranica i przedsiębiorcy nie biorę już w łapkę od PO.

Polska w dominacji:

grunty, GPW, mieszkania, przedsiębiorstwa, domy, wszystko rośnie na 3330-5550% w BIZNE
~Polak
Zwolennik PI, ale lewackie media już pościły narrację, że brał sterydy I bił żonę, a tak wogóle jest chory psychicznie. Ale dlaczego lewackie media nie chcą przyjąć do wiadomości że jedno nie wyklucza drugiego?
~ED
I co by dala dymisja Obamy ? Wybory i tak w listopadzie.
~woocash83
Populistyczny pierd, populistycznego kandydata, nic wiecej.
~mm
dziwi mnie że radykalny islam w USA nie atakuje tych wszystkich miliarderów Żydowskiego pochodzenia - producentów TV, prawników czy bankierów którzy kręcą tym krajem od lat.
~tbhh
to akurat dziwne, akurat takie zboczenia sa czeste wsrod muzulmanow. zreszta inne jak wspolzycie z 9 letnia dziewczynka tez sa niestety ciagle popularne. rozumiem, ze sam kalifat chce sie od tego odciac? na swoj zbrodniczy sposob?
Niezrozumiale dzialanie ani z ich punktu widzenia ani z naszego.
~jo44
motyw religijny nie ma znaczenia, to zwykli bandyci! ps Oni chcą do tych 100 dziewic obiecanych już dołączyć.. bo dalsza wegetacja nie ma sensu.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki