Trump: Zostałem źle zrozumiany

Donald Trump mówi, że jego apel do Rosji w sprawie ujawnienia e-maili Hillary Clinton został niewłaściwie zinterpretowany. W wywiadzie dla telewizji Fox News miliarder powiedział, że wypowiedź, za którą został ostro skrytykowany przez Demokratów, była sarkastyczna.

Wczoraj podczas konferencji prasowej w Miami Donald Trump wyraził nadzieję, że Moskwa wejdzie w posiadanie e-mali, które Hillary Clinton wykasowała ze swojej skrzynki, gdy pełniła ona funkcję sekretarza stanu. Jeśli słuchacie mnie Rosjanie to liczę, że odnajdziecie 30 tysięcy zaginionych e-maili. Zostaniecie za to sowicie wynagrodzeni przez nasze media - mówił Trump.

Wypowiedź miliardera została ostro skrytykowana przez Demokratów. Ich zdaniem jest ona zachętą dla Moskwy, by mieszała się w wewnętrzne sprawy USA. Senator Chris Murphy stwierdził, że apel Donalda Trumpa ociera się o zdradę. Dziś biznesmen określił zarzuty mianem absurdalnych. Oczywiście, że byłem sarkastyczny. Oni nie mają pojęcia, kto wykradł e-maile, czy była to Rosja, Chiny czy ktokolwiek inny. Wiemy, że usunięto 33 tysiące e-mali. Istotne jest jaka była ich zwartość - mówił Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News. Biznesmen zarzucił współpracownikom Hillary Clinton, że odwracają uwagę opinii publicznej od niewłaściwych działań kandydatki Demokratów.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil