REKLAMA

Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych do 2020 r.

2016-11-07 10:22
publikacja
2016-11-07 10:22

Koncern motoryzacyjny Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych i rozpoczęcie produkcji tego typu pojazdów do 2020 roku - poinformowała w poniedziałek agencja prasowa Kyodo powołując się na źródła wewnątrz firmy.

Toyota fcv plus / fot. BENOIT TESSIER / FORUM

Według rozmówców Kyodo największy producent samochodów chce uczynić z aut elektrycznych jeden z filarów swojej oferty pojazdów przyjaznych dla środowiska. Na razie Toyota produkuje samochody hybrydowe i napędzane ogniwami paliwowymi.

Do tej pory japoński koncern opracował razem z Teslą elektryczną wersję modelu RAV4, która jest sprzedawana w Stanach Zjednoczonych od lata 2012 roku. W Japonii dostępne są natomiast małe samochody elektryczne przeznaczone do transportu miejskiego.

Tymczasem partner Toyoty, koncern Mazda, zapowiedział, że również będzie rozwijać technologie napędów elektrycznych w swoich samochodach. Podkreśla, że rozważa współpracę w tej dziedzinie z innymi podmiotami.

W grudniu ubiegłego roku Toyota zaprezentowała nową wersję hybrydowego modelu Prius. Zimą planuje natomiast zaprezentować nowy pojazd hybrydowy typu plug-in. Koncern szacuje, że w najbliższym czasie zainteresowanie takimi samochodami będzie znacznie rosnąć.

W grudniu 2014 roku Toyota wypuściła na rynek model Mirai, który napędzany jest dzięki ogniwom paliwowym wykorzystującym wodór. Podobne samochody produkuje także Hyundai czy Honda, a niektóre koncerny takie jak Mercedes czy BMW prowadzą prace nad technologią wodorową. Do 2020 roku Toyota chce sprzedawać ok. 30 tys. samochodów wodorowych na całym świecie.

Na ostatnich targach motoryzacyjnych w Paryżu swoje projekty samochodów elektrycznych przyszłości zaprezentowały m.in. koncerny Renault, Mercedes czy Volkswagen. Eksperci zwracają uwagę, że zainteresowanie tego typu pojazdami będzie rosnąć w związku chociażby ze stopniową poprawą wydajności baterii, które zapewniają coraz większy zasięg.(PAP)

lm/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Miki
Dobrze, że myślą o wprowadzeniu elektrycznych aut. Toyota to solidna firma, mam do nich zaufanie. A samochody elektryczne są coraz bardziej popularne i pewnie w przyszłości staną się codziennością.
~ja
toyota super ! japonskie i koreanskie auta najlepsze ! niemcy robia lipe i faworyzuja nawet w polskich mediach....bo na awaryjnosci zarabiaja wiecej niz na autach bezawaryjnych ...MOTTO ; NIE KUPYWAC NIEMIECKIEJ LIPY ! TO JUZ NIE TE AUTA CO KIEDYS !!!!
~Wiesniak
Widze ze toyocie pezechodzi goraczka na samochody wodorowe, wysmiewali Muska...
Elektryczna Rav4 nie jest produkowana od przynajmniej dwoch lat.., udzial toyoty w elektrycznej ravie polegam na zamontowaniu silnika i baterii kupionej od Tesli...
~lewak
P.MOrawiecki Zrobi konkurencje dla toyoty przecierz obiecal zarzucić Polske elektrykami i to innowacyjnymi wiec konkurencja się zastanawia po co ma splajtować

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki