REKLAMA
WAŻNE

Tower Investments wchodzi w produkcję wyrobów cukierniczych i delikatesy internetowe

2020-09-16 19:30
publikacja
2020-09-16 19:30
Tower Investments wchodzi w produkcję wyrobów cukierniczych i delikatesy internetowe
Tower Investments wchodzi w produkcję wyrobów cukierniczych i delikatesy internetowe
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Tower Investments zaangażuje się w dwa nowe obszary działalności: produkcję wyrobów cukierniczych i delikatesy internetowe - poinformowała spółka w komunikacie. Jednocześnie zamierza kontynuować realizację projektów deweloperskich dla sieci usługowo-handlowych i deweloperów mieszkaniowych.

"Głównym celem rozszerzenia działalności jest dywersyfikacja oferty produktów i usług świadczonych przez spółki z grupy. Pierwsze półrocze 2020 wraz z pandemią COVID 19 i załamaniem się rynku inwestycyjnego pokazało zagrożenia dla dynamiki rozwoju podstawowej działalności Tower Investments oraz zmiany rynkowe w branży spożywczej, których tempo niewątpliwie przyspiesza. Chodzi tu o istotny wzrost zainteresowania klientów ofertą sklepów internetowych, jakością dostaw oraz ofertą produktów spożywczych w podwyższonym reżimie sanitarnym" - napisano w komunikacie.

W 2019 roku Tower Investments zakupił zakład cukierniczy, ale traktował go do tej pory jako aktywo do wydzierżawienia. Analiza rynku wykazała jednak, że rynek pakowanych ciast o wysokiej jakości jest jednym z najmniej zagospodarowanych obszarów rynku spożywczego.

Tower Investments wspólnie z Adamem i Piotrem Gessler stworzył ofertę produktów, która pod marką Gessler będzie dostępna na rynku detalicznym. W tym celu powołany został nowy podmiot Manufaktura Gessler, w którym spółka objęła pośrednio kontrolny pakiet akcji.

Oferta produktowa będzie stopniowo rozszerzana o wyroby czekoladowe (batony, torciki) oraz mieszanki spożywcze (budynie, kisiele, lody).

Aktualne zdolności produkcyjne zakładu umożliwiają roczną produkcję na poziomie 1000 ton ciast i podobnych wyrobów oraz ponad 2000 ton mieszanek spożywczych.

Tower Investments chce też wejść w rynek delikatesów internetowych.

Spółka oceniła, że upadek stacjonarnych sieci delikatesowych jak Bomi czy Alma sprawił, że wymagający klienci zdani są na mniejsze sklepy tematyczne często rozrzucone po różnych częściach swoich miast.

Delikatesy zaoferują klientom zakupy z różnych delikatesów pod jednym adresem. Usługa będzie dostępna początkowo w aglomeracji warszawskiej, a w kolejnych latach w sześciu największych aglomeracjach Polski. W tym celu powołany został nowy podmiot Deli2, w którym spółka objęła kontrolny pakiet akcji.

Dodatkowo w ramach podstawowej działalności Tower Investments do 2022 roku zamierza zrealizować co najmniej 30 projektów deweloperskich (markety spożywcze, obiekty usługowe, parki handlowe i projekty mieszkaniowe). (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki