REKLAMA
NA ŻYWO

Ten Square Games planuje kolejne gry typu clash. Pozytywnie ocenia wejście w segment symulatorów

2022-12-13 16:56
publikacja
2022-12-13 16:56

Ten Square Games planuje kolejne gry typu clash, ale niekoniecznie w formie strzelanki - poinformował PAP Biznes prezes spółki, Maciej Zużałek. Grupa TSG jest zadowolona z włączenia symulacji do portfolio i widzi swoją przyszłość w projektach realizowanych przez włoskie studio Rortos, szczególnie w wydanym w październiku 'Wings of Heroes'.

Ten Square Games planuje kolejne gry typu clash. Pozytywnie ocenia wejście w segment symulatorów
Ten Square Games planuje kolejne gry typu clash. Pozytywnie ocenia wejście w segment symulatorów
/ Ten Square Games

"Mamy pomysł na kolejne gry typu clash, ale niekoniecznie już w formule strzelanki. Przejście z wędkarstwa do strzelanki było długą drogą, ale w czasie jej trwania zgromadziliśmy pomysły na inne gry z tej kategorii" - powiedział PAP Biznes prezes spółki, Maciej Zużałek.

Dodał, że ewentualne plany na nowe gry typu "clash" wyklarują się gdy Ten Square Games pozna wyniki "Undead Clash".

Prezes TSG ocenił, że współpraca z Rortos otworzyła spółce "drzwi" do segmentu symulacji lotniczych. Zużałek pozytywnie ocenił przejęcie włoskiego studia, do którego doszło w lipcu 2021 roku. Ten Square Games jest 100-proc. udziałowcem w Rortos.

"Wejście w segment symulatorów lotniczych było dobrą decyzją i widzimy w tym przyszłość. Rortos zrobił już kilkanaście gier z tej kategorii, ale dla nas obecnie kluczowa jest gra 'Wings of Heroes', która miała premierę w październiku br. już po dołączeniu zespołu Rortosa do Grupy TSG" - powiedział.

"Budujemy naszą strategię koncentrując się na graczach, którzy są z nami od lat oraz na szeroko pojętej kategorii gier sportowych i symulacyjnych. Ta część rynku mobile gamingu jest relatywnie niedoreprezentowana, a TSG zna go bardzo dobrze i dlatego chcemy budować w niej swoją pozycję" - dodał.

Z kolei członek zarządu odpowiedzialny za kwestie technologiczne Janusz Dziemidowicz powiedział, że z pozoru prosty produkt, jakim finalnie jest gra mobilna powstaje poprzez zaangażowanie specjalistycznych systemów min. do optymalizacji ofert w grach czy kontaktu z najlepszymi graczami.

"Mamy również system analityczny, który szacuje potencjalną stopę zwrotu kampanii marketingowych. Pokazuje on czy powinniśmy zwiększać, czy zmniejszać nakłady na daną kampanię. Dzięki temu rozwiązaniu możemy elastycznie i na bieżąco kształtować nasze działania marketingowe i nie podchodzimy do tych nakładów z założeniem, że mamy określony budżet i musimy go wydać” - powiedział.

Dział Business Intelligence spina to wszystko klamrą. Wszystkie systemy User Acquisition wymagają danych, ale dzięki temu znamy wszystkie praktyki naszych użytkowników w grze, widzimy gdzie mają problemy i staramy się reagować w zgodzie z ich potrzebami.

Ten Square Games wypracował w trzecim kwartale 2022 roku 34,9 mln zł skorygowanej EBITDA. Konsensus PAP Biznes zakładał 33,6 mln zł. Zysk netto TSG wyniósł w trzecim kwartale br. 19,1 mln zł wobec oczekiwań analityków na poziomie 21,8 mln zł zysku netto.

Maciej Białobrzeski (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
wchodzą na terytorium hp i ea

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki